Bilgisayar Ekranında Oluşan Yeşil Noktalar Nasıl Giderilir?

Bilgisayar Ekranında Oluşan Yeşil Noktalar Nasıl Giderilir? Günümüzde bilgisayar ekranları oldukça hassas olduğundan dolayı en ufak darbe halinde bile bazı hasarlar almaktadır. Bu hasarlar, gözle görülür olabileceği gibi bazı durumlarda ise gözle fark edilemezler. Birçok kullanıcının özellikle bilgisayar ekranlarında sıklıkla karşılaştığı ölü piksel sorunu oldukça can sıkıcı olmaktadır. Ekran farklı renklerde noktalar oluşmasına sebebiyet veren ölü piksel sorunu bilgisayar ekranının işlevini yerine getirmesini de engellemekte. Bu yazımızda birçok kullanıcının sıklıkla karşılaştığı sorunlardan birisi olan bilgisayar ekranında oluşan yeşil noktalar nasıl giderilir sorusunu detaylı bir şekilde açıklamaya çalıştık.

Bilgisayar ekranları, kullanıcıların günlük hayatta bilgisayar üzerindeki işlerini yerine getirmesini sağlamaktadır. Birçok farklı modelde piyasaya sürülen bilgisayar ekranlarının iyi bir malzemeden yapılmış olması ve testten geçirilmesi oldukça önemlidir. Bunun nedeni ise bilgisayar ekranlarında sürekli olarak ölü piksel sorunlarının boy göstermesi denilebilir. Oldukça sık karşılaşılan ölü piksel sorununu önceden fark etmek oldukça önemlidir. Bu nedenle, bilgisayarınızı aldıktan sonra ekranına mutlaka ölü piksel testi yapmalısınız. Birçok kullanıcının ölü piksel sandığı yeşil noktalar ise daha farklı bir durumu göstermektedir. Yazımızın devamında kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı bilgisayar ekranında oluşan yeşil noktaları nasıl gidereceğinizi detaylı bir şekilde açıkladık.

Bilgisayar Ekranında Oluşan Yeşil Noktalar Nasıl Giderilir?

Bilgisayar ekranında oluşan yeşil noktaları gidermek için farklı çözüm yolları bulunmaktadır. Bu çözüm yolları, monitörünüzün veya bilgisayar ekranınızın durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Siz de aşağıdaki çözüm yollarını deneyerek bilgisayar ekranın oluşan yeşil noktaları giderebilirsiniz.

#1. Çözüm Yolu:

Bilgisayar ekranları veya monitörler zaman geçtikçe eskidiğinden dolayı işlevini eskisi gibi yerine getirmekte zorlanmaktadır. Özellikle tazeleme hızı denilen ekran Hz’i bu yeşil noktaların oluşmasını etkilemektedir. Eğer sizin de bilgisayarınızda yeşil noktalar bulunuyorsa, bilgisayar ekranınızın Hz’ini düşürerek bu sorunu çözebilirsiniz.

#2. Çözüm Yolu:

Bilgisayar ekranlarının yanı sıra, monitörlerin görüntü vermesi için kablo yoluyla bilgisayara bağlanması gerekmektedir. Ancak bu bağlantı kabloları bazı durumlarda bozulabilir veya görüntüyü iletmekte problem çıkartabilir. Bu nedenden dolayı bilgisayarınızda yeşil n0kta sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Siz de bağlantı kablonuzu değiştirerek bu sorunu çözebilirsiniz.

#3. Çözüm Yolu:

Yukarıda verdiğimiz çözüm yolları herhangi bir işe yaramamışsa, muhtemelen bilgisayarınızda oluşan yeşil noktalar ölü pikselden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle yapmanız gereken şey, bilgisayarınızı garanti kapsamında yetkili servise götürmek olmalıdır.

Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.