CS:GO Kan Silme Kodu Tuş Atama 2021

Günümüzde CS:GO aktif olarak milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaktadır. Yıllardır FPS oyun sektöründe bir numaralı oyunlardan birisi olan CS:GO’nun kullandığı Source motoru ise oldukça eski bir motordur. Oyun motorunun eski olması da oyuncuların beklediğinden düşük FPS almasına sebebiyet vermekte ve oyun içerisinde bazı takılmalar yaşanmaktadır. Bu yazımızda CS:GO’da FPS düşüklüğünün önüne geçebileceğiniz CS:GO kan silme kodu atama ile ilgili detaylı bir içerik derledik.

CS:GO, yaklaşık olarak 10 yıldır piyasada bulunmasına rağmen hala daha en çok ilgi gören ve en çok oynanan FPS oyunlarındandır. Oyuncuların birbiriyle büyük bir rekabet içerisinde olduğu CS:GO’da çok fazla özelleştirilebilir ayar bulunmaktadır. Bu ayarlardan bazıları oyunun görsel olarak iyileşmesini sağlarken; bazıları ise tamamen FPS artırma odaklıdır. CS:GO’nun kullandığı oyun motoru oldukça eski olduğundan dolayı, oyuncular farklı FPS arttırma yöntemleri denemektedirler. Bu yöntemlerden birisi de CS:GO kan silme kodudur. Yazımızın devamında oyucuların FPS’ine büyük miktarda destek sağlayacak CS:GO kan silme kodunu nasıl bir tuşa atayacaklarını açıkladık.

CS:GO Kan Silme Kodu Nedir?

CS:GO’da kan silme kodunu açıklamak gerekirse, oyun içerisinde rakip takımdaki veya kendi takımınızdaki oyuncunun vurulduğundaki çıkan kan izlerini veya el bombası gibi bombaların yarattığı bomba izlerini kaldırmanızı yarayan bir koddur. Anlık olarak bu izlerin kaldırılması oyuncunun FPS’ine büyük miktarda fayda sağlarken, daha temiz bir görüntü elde edeceği için rakip takımdaki oyuncuları daha kolay bir şekilde hedefleyebilir. Peki CS:GO kan silme kodu nasıl bir tuşa atanır? Aşağıdaki yönergeyi takip ederek siz de CS:GO kan silme kodunu aktif edebilirsiniz.

  • İlk olarak CS:GO oyununa giriş yapın ve oyunda bulunan geliştirici konsolu açın.
  • Geliştirici konsola “bind “shift” “+speed;r_cleardecals” yazarak enter tuşuna basın.
  • Yukarıda yazdığımız CS:GO kan silme kodunu her oyuna girdiğinizde tekrarlamanız gerekmektedir.

CS:GO ile ilgili daha fazla içerik ve haber için bizi takip etmeyi unutmayın, herkese keyifli oyunlar dileriz. Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.