Discord Ses Gitmeme Sorunu ve Çözümü 2021

Discord, insanların sesli veya görüntülü olarak iletişim kurduğu platformlardan bir tanesidir. Günümüzde birçok kişinin arkadaşlarıyla veya başka insanlarla iletişim kurmak için sıklıkla kullandığı uygulamalardan birisi olan Discord, en başarılı görüşme uygulamalarından birisidir. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Discord’da birçok geliştirilebilir özellik ve içerik bulunmakta. Birçok bilgisayarda oldukça stabil bir şekilde çalışan Discord’da bazı kullanıcılar ses sorunu ile karşılaşmaktadır. Bu yazımızda Discord ses gitmeme sorunu ve çözümü ile ilgili kullanıcıların uygulayabileceği yöntemleri derledik.

Discord, son yılların en başarılı ve en çok talep gören uygulamalarından birisidir. Özellikle oyuncu kitlesinin, arkadaşlarıyla birlikte oyun oynamak için sıkça kullandığı uygulamalardan birisi olan Discord’da topluluk sunucuları da bulunmaktadır. İnsanların bu topluluk sunucularına katılarak kendilerine yeni arkadaşlar edindiği ve birlikte oyunlar oynadığı da bilinmekte. Ayrıca diğer sesli ve görüntülü görüşme uygulamalarından farklı olarak, daha iyi bir ses kalitesine, görüntü kalitesine ve daha stabil bir performansa sahip olması Discord’un birçok kişi tarafından tercih edilme nedenidir. Ancak bazı durumlarda kullanıcıların karşılaştığı Discord ses gitmeme sorunu oldukça can sıkıcı olmaktadır. Yazımızın devamında Discord ses gitmeme sorununu nasıl çözeceğinizi sizlere detaylı bir şekilde açıkladık.

Discord Ses Gitmeme Sorunu ve Çözümü

Discord ses gitmeme sorunu çözümü için uygulayabileceğiniz bazı çözüm yolları bulunmaktadır. Siz de aşağıdaki çözüm yollarını deneyerek Discord ses gitmeme sorununu çözebilirsiniz.

#1. Çözüm Yolu:

İlk olarak uygulayabileceğiniz çözüm yolu, mikrofonunuzun jak girişini kontrol etmek olmalıdır. Eğer cihazınıza, mikrofon jak girişini düzgün bir şekilde takmadıysanız, mikrofon çalışmayacak ve sesinizi algılamayacaktır.

#2. Çözüm Yolu:

İkinci olarak uygulayabileceğiniz çözüm yolu ise, Discord ses ayarlarından “ses çıkış” cihazını kontrol etmek olmalıdır. Aksi halde ses çıkış cihazınız istediğiniz cihaz olmaz ve sesiniz karşı tarafa gitmez.

#3. Çözüm Yolu:

Son olarak uygulayabileceğiniz çözüm yolu ise, Discord’a farklı bir mikrofon aracılığıyla bağlanmak olmalıdır. Farklı bir mikrofonu test ederek, sorunun mikrofondan mı yoksa cihazınızdan mı kaynaklı olduğunu anlayabilir ve buna göre alternatif çözüm yolları üretebilirsiniz.

Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.