Discord Yayın Başlatılamadı Hatası ve Çözümü 2021

Discord, günümüzde en çok kullanılan sesli ve görüntülü konuşma uygulamalarından bir tanesidir. Arkadaşlarınızla veya farklı kişilerle iletişim kurabileceğiniz Discord uygulaması oldukça kullanışlı olmasının yanı sıra bu uygulama üzerinden yayın da açabilmektesiniz. Discord kanalı üzerindeki kişilere oynadığınız bir oyunun veya farklı bir şeyin yayınını yapabildiğiniz bu özellikte kullanıcılar bazı durumlarda farklı sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Bu yazımızda Discord yayın başlatılamadı hatası ve çözümü hakkında detaylı bir içerik hazırladık.

Discord uygulamasını ücretsiz olarak bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirebilir ve arkadaşlarınızla birlikte görüntülü ve sesli olarak iletişim kurabilirsiniz. Diğer konuşma uygulamlarına kıyasla daha az RAM kullanması ve daha kolay bir ana menüye sahip olmasından dolayı birçok kişi tarafından tercih edilen Discord’da sesli olarak konuşmanın yanında farklı özellikler de bulunmaktadır. Bu özelliklerden birisi de yayın yapma özelliğidir. İyi bir İnternete sahipseniz, siz de Discord kanalı üzerinden kullanıcılara oynadığınız bir oyunu veya izlediğiniz bir videoyu yayına aktarabilir ve birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz. Peki kullanıcıların bazı durumlarda yaşadığı sorunlardan birisi olan Discord yayın başlatılamadı nasıl çözülür?

Discord Yayın Başlatılamadı Hatası ve Çözümü

Discord yayın başlatılamadı hatası kullanıcıların İnternetinden veya Discord sunucularından kaynaklanabilmektedir. Bu sorunu çözmek için uygulayabileceğiniz farklı çözüm yolları bulunmaktadır. Siz de aşağıdaki çözüm yollarını uygulayarak Discord yayın başlatılamadı hatasını çözebilirsiniz.

#1. Çözüm Yolu:

İnternet bağlantınızda oluşabilecek herhangi bir sorundan dolayı Discord yayın başlatılamadı hatası alabilirsiniz. Bu nedenle, bulunduğunuz yerdeki İnternet bağlantınızı kontrol edebilir veya modeminizi resetleyebilirsiniz. Böylelikle Discord yayın başlatılamadı hatası çözülecektir.

#2. Çözüm Yolu:

Discord sunucularında oluşabilecek herhangi bir sorundan ötürü kullanıcılar Discord üzerinden yayın yapamamaktadırlar. Bu sorun sizin sunucunuzdan kaynaklı olabileceği gibi genel Discord sunucularından da kaynaklı olabilir. Bu sorunun düzeltilmesini bir süre bekleyerek tekrar Discord üzerinden yayın yapabilirsiniz.

#3. Çözüm Yolu:

Son olarak uygulayabileceğiniz çözüm yolu ise, Discord uygulamasını Windows 10 Görev Yöneticisi’nden sonlandırarak tekrar başlatmak olmalıdır. Discord uygulamasını yeniden başlatarak siz de yayın başlatılamadı hatasını çözebilirsiniz.

Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.