Huawei Band 4 İncelemesi

83% Ortalama Puan

Huawei Band 4 İnceleme Puanları

Tasarım
%80
Ergonomi
%90
Görüntü Kalitesi
%80
Pil Ömrü
%95
Yazılım
%70

Akıllı saatlerin nispeten daha ucuz alternatifleri olarak görülen akıllı bileklikler günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Gerek spor yaparken nabız ve kalori takibi yapmak için gerekse uyku kalitesini arttırmak için birçok farklı sebeple birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Bu piyasanın öncülerinden olan Huawei firmasının en son modeli olan Huawei Band 4 modelini inceleyeceğiz.

Genel Bakış

Huawei Band 4 tasarımına baktığımızda gayet zarif durduğunu söyleyebiliriz. Sakura Pembesi, Amber Sunrise ve Graphite Black renk seçenekleriyle kullanıcıya sunulan Band 4 beklenildiği gibi silikon kauçuk kayışa sahip olmasıyla spora eşlik etmeye oldukça uygun. Gayet rahat bir kullanım sağlayarak gerek spor esnasında gerekse günün geri kalanında bileğinizde yokmuş gibi hissettiriyor. 24 g ağırlığı, 0,96 inç ekran boyutu ve sunduğu çeşitli özelliklerle kendi alanında oldukça iyi bir iş çıkarıyor.

Teknik Özellikler

Ağırlık 24g
Ekran 0,96 inç/80*160 piksel
GPS Yok
Kalp Ritmi Ölçme Var
Su geçirmezlik 5 ATM (50m)
Sesli Görüşme Yok
Sensörler 3 eksenli hızlanma sensörü
Kızılötesi aşınma sensörü
Optik kalp atış hızı sensörü
Titreşim Var
Uyku Takibi Var
Batarya 91 mAh

 

Huawei Band4 sahip olduğu sensörlerle nabız takibi, kandaki oksijen seviyesi tespiti (SpO2), adım sayısı gibi özellikler sağlar. 5ATM ye kadar su geçirmezdlik sağlamasıyla havuz ve denizde de kolayca kullanılabilir. HUAWEI TruSleep™ 2.0 ile uykunuzun her fazını takip ederek bir grafik çıkartır ve daha sağlıklı bir uyku çekmeniz için öneriler sunar. Bluetooth ile Android IOS fark etmeksizin telefonunuza bağladığınız zaman Huawei Health uygulamasıyla ortak çalışarak ölçülen değerleri (spor,uyku,adım,nabız,oksijen vs.) telefon üzerinden de takip etmenizi sağlar. Ayrıca telefonunuza gelen bildirimleri Band4 ekranından kolayca görebilirsiniz. Gelen aramayı görüp isterseniz reddedebilirsiniz. Akıllı bilekliğinizin arka planını kişiselleştirmek isterseniz de HUAWEI Watch Face Store üzerinden birçok arka plan bulup bilekliğinize uygulayabilirsiniz. Ayrıca Band4 kullanıcısını kablo derdinden kurtaran eşsiz bir tasarıma da sahip. Yalnızca silikon kayışı çıkartarak USB bağlantısına ulaşabilir ve günümüzde her yerde görebileceğiniz USB adaptörler ile bilekliğinizi şarj edebilirsiniz. Şarj konusunda da iddialı olan Huawei Band4 yaklaşık 6 günlük bir kullanım süresi vadediyor.

 

Egzersiz takibi yapmak isterseniz Açık / Kapalı alan koşma, Açık / Kapalı alan yürüyüş, Açık / Kapalı bisiklet, Eliptik, Kürekçi, Serbest antrenman modlarından uygun olanı seçip egzersizinizi takip edebilirsiniz. Huawei Band4, nabız, hız, kalori, mesafe gibi verilerin ayrıntılı sonuçlarını kullanıcısına sunarak bir nevi egzersiz koçluğu yapar. Bu verilere dayanarak daha yararlı bir egzersiz için kendinizi ayarlayabilirsiniz.