Instagram Reels Açılmama Sorunu Çözümü – Güncel 2021

Bugünkü yazımızda sizlere Instagram Reels açılmama sorunu çözümü hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalıştık. Yazımızın devamındaki yöntemleri deneyerek siz de Instagram Reels uygulamasındaki açılmama sorunlarını giderebilirsiniz.

Instagram Reels, insanların kısa videolarını paylaşabileceği hızlı video akış portalıdır diyebiliriz. Günümüzde pek çok farklı uygulamanın da gerçekleştirdiği gibi insanların kısa sayılabilecek videoları arkadaşlarıyla ve diğer insanlarla paylaşabileceği bu bölüm, Instagram uygulamasının gittikçe popülerleşen bir bölümü olmaya başladı. TikTok ve akımları sayesinde gelişen piyasaya Instagram da katılmak istedi ve uygulama içerisindeki Reels bölümünü tanıtarak insanların kullanımına sundu.

Son günlerde ortaya çıkan bazı haberlere göre Instagram Reels kullanıcıları uygulamadaki bozukluklardan ve açılmama sorunlarından yakınmaya başladı. Bazı kullanıcıların Instagram Reels bölümüne giriş yaptıktan sonra uygulamanın kapanması gibi sorunlar ile karşılaştıkları not edildi.

Instagram Reels Açılmama Sorunu Çözümü

1- Aynı uygulamada iki farklı Instagram hesabına giriş yapmak

Bu sebeple Instagram Reels uygulamasını kullanamayan kullanıcıların sayısında büyük bir artış olduğu açıklandı. Eğer tek bir uygulamadan iki farklı hesaba oturum açmayı denediyseniz bu uygulamada çeşitli karışıklıklara sebebiyet verebilmekte. Bunu önlemek için diğer hesabınızdan çıkış yapmayı deneyebilirsiniz.

2- Telif İhlali yemek

Paylaştığınız videoların telif hakkı ihlaline sebebiyet verip vermeyeceğini bilmek tamamıyla size bağlıdır. 15 saniyelik videolar paylaşabileceğiniz bu uygulama üzerinden telif yeme ihtimaliniz bulunmaktadır. Özellikle video arkaplanlarında kullandığınız müziklerden dolayı telif ihlalinde bulunabilirsiniz. Bunu önlemek için paylaştığınız videonun arkaplan müziğini değiştirmelisiniz.

3- Uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemek

Instagram Reels Açılmama Sorunu yaşayan birçok kullanıcının deneyimlediği bir method olarak bu methodu örnek verebiliriz. Siz de uygulamayı silip baştan kurarak Instagram Reels‘de bulunan hataların giderilmesine yardımcı olabilirsiniz.

4- Uygulama izinlerini aktif etmemek

Özellikle Android işletim sistemi kullanan kullanıcıların yaşayacağı bu problem yüzünden Instagram Reels bölümünü kullanamayabilirsiniz. Android cihazınızın ayarlar bölümüne “İzinler” yazarak aratmalı ve Instagram’ı bularak izinlerini güncellemelisiniz.

5- Uygulamada bulunabilecek yoğunluklar

Instagram Dünya çapında pek çok kullanıcıya sahip bir sosyal medya platformudur. Anlık olarak çok fazla kullanıcı tarafından tercih edildiği için bazı uygulamasal bozulmalar meydana gelebilmektedir. Bunun tek çözümü ise uygulamayı kapatıp yeniden açmaktır. Bu sayede daha stabil bir kullanıcı deneyimi elde edebilirsiniz.

Yukarıda listelediğimiz Instagram Reels Açılmama Sorunu Çözümlerini uygulayarak siz de uygulamanın açılmasını sağlayabilirsiniz. Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.