İnstagram Reels Videolarına Müzik Nasıl Eklenir? İnstagram Reels Müzik Ekleme

İnstagram Reels Videolarına Müzik Nasıl Eklenir? İnstagram Reels Müzik Ekleme. İnstagram, günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Milyarlarca kullanıcıya sahip olan İnstagram’da kullanıcıların ulaşabileceği birçok çeşitli özellik de bulunmaktadır. İnsanların arkadaşlarıyla mesajlaşma, görüntülü konuşma ve daha birçok farklı aktivite yapabilmesine olanak sağlayan İnstagram’ın en çok kullanılan özelliği ise İnstagram Reels’tir. Birçok farklı kullanıcının İnstagram Reels için çeşitli kısa videolar oluşturduğu veya bu kısa videoları izleyerek zaman geçirdiği bilinmekte. Peki İnstagram’ın en popüler özelliği İnstagram Reels videolarına müzik nasıl eklenir? Bu yazımızda İnstagram Reels müzik ekleme ile ilgili detaylı bir içerik derledik.

İnstagram Reels, geçtiğimiz aylarda platforma eklenmesiyle birlikte İnstagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden birisi haline geldi. TikTok uygulamasının getirdiği kısa video akımının, oldukça kısa bir zaman içerisinde dünya üzerinde en çok ilgi gören akım olmasından dolayı, birçok sosyal medya platformu da bünyesine bu kısa video akımını ekledi. İnstagram Reels adı ile karşımıza çıkan bu özellikte, kullanıcılar çeşitli kısa videolar oluşturarak İnstagram kullanıcılarına bunları sunuyor. Bu videolara birçok farklı müziği eklemek de mümkün. Yazımızın devamında İnstagram Reels videolarınıza nasıl müzik ekleyeceğinizi sizlere detaylı bir şekilde açıkladık.

İnstagram Reels Videolarına Müzik Nasıl Eklenir? İnstagram Reels Müzik Ekleme

İnstagram Reels videolarına müzik eklemek için çeşitli adımları uygulamanız gerekmektedir. Siz de aşağıdaki adımları takip ederek İnstagram Reels videolarınıza dilediğiniz müziğin belirli bir kısmını keserek ekleyebilirsiniz.

  • İlk olarak İnstagram hesabınıza giriş yapın ve İnstagram ana sayfasının alt kısmında bulunan “Video oynatıcı” simgesine tıklayın.
  • Ardından karşınıza gelen İnstagram Reels videolarında sağ üstte bulunan “Kamera” simgesine tıklayın.
  • Kamera penceresinde karşınıza gelen “Müzik” sembolüne tıklayarak buradan İnstagram Reels videonuza eklemek istediğiniz müziği aratarak seçin.
  • Karşınıza çıkan pencereden “Videon için istediğin kısmı seç” yazısının altındaki bardan dilediğiniz kısmı videonuza ekleyerek “Bitti” yazısına tıklayın.

Yukarıdaki adımları uygulamanızın ardından İnstagram Reels videonuza müzik eklenecektir. Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.