Jabra Sound+ Bluetooth Kulaklığımı Görmüyor Sorunu ve Çözümü Güncel 2021

Jabra, elektronik alanında üretimleri bulunan, daha çok ses sistemleri ve kulaklık gibi sese dayalı cihazlar üreten bir firmadır. Son dönemlerde çıkarttıkları başarılı ürünler ile adını çokça duyduğumuz Jabra, özellikle Bluetooth kulaklıkları ile nam salmıştır. Pek çok farklı modele sahip olan bu cihaz serisinden bazı kulaklıklar, günümüz çapının en çok kullanılan kulaklık modellerinden bir tanesi olan Apple airpods serisi ile kıyaslanmaktadır.

Kulaklıkları için özel geliştirdiği bir uygulama olan Jabra Sound+ uygulaması, Bluetooth ile bağlantısı yapılan cihazları kontrol etmeye ve bu cihazların ekolayzer ayarlarını yapmaya olanak tanıyor. Bunun dışında sanal olarak ayarlanabilen bazı özel ayarları da yine bu uygulama üzerinden kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. Bugünkü yazımızda sizlere bu uygulamada yaşanan bir sorun olan Jabra Sound+ Bluetooth Kulaklığımı Görmüyor Sorunu ve çözüm yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Jabra Sound+ Nedir?

Jabra Sound+ güncel uygulama platformları üzerinden indirilebilen bir kontrol uygulamasıdır. Kulaklığınızın şarj durumunu da gösteren bu uygulama üzerinden bazı ince ayarları gerçekleştirebilir ve çok daha keyifli bir müzik deneyimi yaşayabilirsiniz. Yine Sound+ üzerinden Jabra firmasının ggetirdiği güncellemeleri de kulaklığınıza direkt olarak aktarabilirsiniz.

Bu uygulama olmadan da Bluetoothlu cihazlarınızı kullanabilmektesiniz. Fakat, bazı ayarlar bu uygulama olmadan yapılamamaktadırlar. Örneğin, HearTrough denen teknolojiyi bu uygulama olmadan açıp kapatamamaktasınız. Bu ayar, dışarıda daha rahat bir şekilde müzik dinlemeniz için olmazsa olmazdır diyebiliriz.

Jabra Sound+ Bluetooth Kulaklığımı Görmüyor Sorunu ve Çözümü

  • Jabra kulaklığınızı normal bir şekilde açmak yerine, güç tuşu ile birlikte ses kısma tuşuna 10 saniye kadar basılı tutarak açın
  • Daha sonra kulaklığınızda Bluetooth modunun açıldığını ve dilediğiniz cihaz üzerinden bağlantı gerçekleştirebileceğinizi belirten bir uyarı çalacak
  • Bu uyarıdan sonra dilediğiniz cihaz üzerinden Bluetooth kulaklığınıza bağlantı gerçekleştirebilir ve Jabra Sound+ uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz

Yukarıda anlattığımız şekilde işlemleri sırası ile uygulayarak siz de bu uygulamaya bağlantı sağlayabilirsiniz. Jabra Sound+ Bluetooth Kulaklığımı Görmüyor Sorunu bu yöntem ile çözülmediyse eğer, kulaklığınızı ve bağlanmak istediğiniz cihazı yeniden başlatmayı denemeli ve yine Bluetooth modu üzerinden bir bağlantı kurmaya çalışmalısınız.

Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.