Kripto Para ATH Ne Demektir?

Günümüzde kripto para piyasasının oldukça popüler olmasından dolayı birçok kişi bu piyasa üzerinden belirli gelirler elde etmektedir. Ancak normal borsaya göre daha fazla terim barındıran kripto para piyasasında insanların sıkça kullandığı ATH terimi bulunmaktadır. Kripto para borsasına henüz yeni atılmış biri için oldukça önemli olan bu terimlerden birisi olan kripto para ATH ne demektir ile ilgili detaylı bir içerik derledik. Ancak yazımıza başlamadan önce şunu hatırlatmalıyız ki bu içerikteki hiçbir şey yatırım tavsiyesi değildir!

Kripto para piyasası günümüzde birçok insanın dilinde dolanmaktadır. Özellikle son yıllarda milyonlarca insanın atıldığı bu sektörde, büyük paralar dönmekte ve insanlar farklı yatırımlar yapmaktadır. Analizin oldukça önemli olduğu kripto para piyasasında, kullanıcıların mutlaka bilmesi gereken bazı terimler bulunmaktadır. Bu terimlerin başında gelen ATH ise oldukça önemli bir konuya değinmekte. Yazımızın devamında kripto para piyasasında kullanılan ATH teriminin ne demek olduğunu detaylı bir şekilde açıkladık.

Kripto Para ATH Ne Demektir?

İngilizce olarak “All Time High” kelimelerinin kısaltılmış hali olan ATH, kripto para piyasasında bulunan herhangi bir para biriminin Dolar, TL, Euro karşısında ulaştığı en yüksek değeri ifade etmektedir. Yani herhangi bir kripto para bu tarz para birimleri karşısında en yüksek değerine ulaşmışsa, ATH kelimesi kullanılmaktadır. Bu tarz kelimelerin ne demek olduğunu bilmenin oldukça önemli olmasının nedeni ise, bir kişinin kripto para borsasına hakimiyetinin ne derece iyi olduğunu belirlemesidir.

Kripto para ile ilgili daha fazla içerik ve haber için bizi takip etmeyi unutmayın. Ayrıca tekrar belirtmeliyiz ki bu makaledeki içerik yatırım tavsiyesi değildir! Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.