League of Legends: Wild Rift Nasıl İyi Oynanır? Wild Rift En İyi Taktikler ve İpuçları

League of Legends: Wild Rift, oynaması oldukça keyifli olan mobil oyunlardan bir tanesidir. Özellikle oyun içerisinde bulunan mekaniklere ve karakterlere hakim olmanız LoL: Wild Rift oynarken yapmanız gereken en önemli işlemlerden birisidir. Bundan dolayı sizler için bu yazımızda LoL: Wild Rift nasıl oynanır ile ilgili sorularınızı yanıtladık.

LoL: Wild Rift nasıl oynanır sorusu günümüzde birçok kişi tarafından oldukça sorulan sorulardan birisidir. LoL: Wild Rift iyi oynamak için yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Yazımızın devamında LoL Wild Rift nasıl oynanır ve LoL Wild Rift iyi oynama hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Aktif Wild Rift Türkiye Discord Sunucusuna gitmek için yazıya tıklayabilirsiniz ya da Discord bağlantı linkine direkt olarak tıklayıp sunucuya katılabilirsiniz.

LoL Wild Rift

League of Legends’ta olduğu gibi Wild Rift’te de lig atlamak için oyunu iyi oynamak zorundasınız. League of Legends’tan aşırı farklı olmayan bir yapısı dolayısıyla, PC versiyonuna benzer taktikler uygulayarak siz de League of Legends: Wild Rift’i iyi oynayabilirsiniz. Dilerseniz oyunu daha iyi oynamak için uygulayacağınız taktiklere geçelim. Ayrıca buradaki yazımızdan kullanıcıların en çok merak ettiği soru olan League of Legends: Wild Rift Ne Zaman Çıkacak sorusuna cevap bulabilirsiniz.

League of Legends: Wild Rift Nasıl İyi Oynanır? En İyi Taktikler ve İpuçları

LoL: Wild Rift nasıl oynanır sorusunun cevabı oldukça uzundur. Aşağıdaki maddelere göz atarak siz de LoL Wild Rift’in nasıl iyi oynanacağına göz atabilirsiniz.

#1: Oyunu Takip Edin

League of Legends’i oynarken en önemli şeylerden birisi şüphesiz oyun takibidir. Bu durum Wild Rift için de aynı şekilde geçerli. Oyunda olan olayları, takım arkadaşlarınızın ne durumda olduğu, baron ve ejderhanın durumunu, rakip ormancının nerede kaçıncı seviyede olduğu ve rakip takımın haritadaki dağılımını takip ederek, oyun hakkında ön bilgiye sahip olabilir ve ona göre hareket edebilirsiniz. Yerinde yapacağınız hamleler sayesinde oyunu taşıyabilir ve takımınızı galibiyete götüren yolu açabilirsiniz.

#2: Oyun Esnasında Hızlı Hareket Edin

League of Legends’ın PC versiyonunun aksine Wild Rift, oldukça kısa süren bir oyun. LoL: Wild Rift oynarken maçlar genellikle 15 dakika sürmektedir, oyunun başlangıcında minyonlar hızlı bir şekilde koridorlara gitmekte, kulelerin ve minyonların canları PC versiyonuna göre daha az ve oyun ilerlemesi daha hızlı olmaktadır. Bu nedenle, oyun içerisinde bir an bile dikkatinizi dağıtacak herhangi bir şey yapmayın sadece oyuna odaklanın. Birkaç dakika bile oyunda AFK kalmanız oyun içerisinde çok fazla geri düşmenize sebebiyet verir.

#3: Rün Seçimini Doğru Ayarlayın

League of Legends‘ta oyun öncesi en önemli şey rün seçimidir. Şampiyonunuza uygun olan rünü seçmediğiniz taktirde beklenilen performansı vermeyecektir. Oyunda rakibinize nazaran daha fazla eşyanız varsa ve daha güçlüyseniz bile beklenilen hasarı rakibe vuramayabilirsiniz. Wild Rift’te rünler normal League of Legends’tan daha farklı olduğu için oyuna başlamadan önce hangi rünü seçmeniz gerektiğine karar verin.

LoL Wild Rift oynama

#4: Koridorunuzdan Uzak Kalmayın

League of Legends’ta oyunu kazandıran en önemli faktörlerden birisi de diğer koridorda bulunan takım arkadaşına yardıma gitmektir. Ancak bu durum Wild Rift’te tam tersine, kulelerin ve minyonların canları az olduğu için rakip takım tarafından kolay bu yapılar yıkılabilir. Eğer koridorunuzdan 5 dakika gibi uzun bir süre uzak kalırsanız, rakibiniz hem koridorda inanılmaz öne geçecektir hem de birçok kuleniz yıkılacaktır. Bu nedenle koridorda kalmaya özen gösterin.

#5: Şampiyonunuza Hakim Olun

LoL: Wild Rift’te birçok farklı şampiyon bulunmaktadır ve bu şampiyonların her birinin yetenek kiti, eşya dizilimi ve rün dizilimi farklılık göstermektedir. Bundan dolayı Wild Rift’te herhangi bir şampiyon ile iyi oynamaya başlamadan önce şampiyonun bu özelliklerine hakim olmanız gerekmektedir. Sizlere verdiğimiz 5. LoL: Wild Rift oynama taktiği en önemli noktalardan birisidir.

#6: Kendinize Bir Konum Belirleyin

LoL: Wild Rift oyununda 4 farklı konum bulunmaktadır. Bunlar; üst koridor, orta koridor, alt koridor ve ormandır. Eğer League of Legends: Wild Rift’i daha iyi oynamak istiyorsanız, yapmanız gereken mutlaka kendinize bir konum belirlemek olmalıdır. Kendinize belirlediğiniz konumda oynanabilen şampiyonlarla ilgili taktiklere ve ipuçlarına hakim olmanız halinde Wild Rift’i daha iyi oynayabilir ve daha rahat bir şekilde lig atlayabilirsiniz.

#7: Kendinize Duo Bulun

League of Legends: Wild Rift oyununu daha iyi oynamak için yapabileceğiniz en önemli şey ise kendinize bir duo bulmaktır. Özellikle alt koridorda oynuyorsanız, desteğiniz veya nişancınızın duonuz olması size oldukça yarar sağlayacaktır. Aranızda sahip olduğunuz sürekli iletişim halinden dolayı, oyun içerisinde daha rahat ve iyi oynayabilir, rakip takımın koridoruna baskı kurabilirsiniz. LoL: Wild Rift’ta kendinize duo bulmanız en önemli Wild Rift taktiklerinden birisidir.

LoL Wild Rift iyi oynama

#8: Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın

LoL: Wild Rift’i nasıl oynayacağınızı etkileyen özelliklerden birisi de telefonunuzdur. Telefonunuzun sahip olduğu özelliklerden ayrı olarak oyuna giriş yapmanızın ardından arka planda uygulama çalıştırmamanız oldukça önemlidir. Arka plandaki uygulamaları kapatmanız halinde telefonunuz rahatlayacak ve Wild Rift’te daha yüksek FPS alacaksınız. Böylelikle LoL: Wild Rift daha akıcı bir görünüme sahip olacağından dolayı oyunu daha iyi oynayabilirsiniz.

#9: Antreman Yapın

Her oyunda olduğu gibi LoL: Wild Rift oyununda da antrenman yapmanız oldukça önemlidir. Eğer Wild Rift’te daha iyi oynamak istiyor ve daha yüksek liglerde rekabet etmek istiyorsanız, mutlaka sürekli antrenman yapmalısınız. Antrenman yapmanız halinde oyun içerisinde oyunu daha iyi okuyabilir, şampiyonunuza daha fazla hakim olabilir ve oyun içerisinde ne zaman ne yapmanız gerektiğini rahatlıkla anlayabilirsiniz. LoL: Wild Rift oynarken uygulamanız gereken en önemli taktiklerden birisi de antrenman yapmaktır.

#10: Öğretici Videolar İzleyin

Birçok yetenekli oyuncu ve yayıncı, YouTube ve Twitch platformları üzerinden LoL: Wild Rift’in nasıl iyi oynanmasına dair video paylaşmaktadırlar. Siz de bu tarz platformlar üzerinden öğretici videolar izleyerek, League of Legends: Wild Rift oyununu daha iyi oynayabilirsiniz.

LoL Wild Rift en iyi taktikler

Umuyoruz yazımız siz LoL: Wild Rift severler için faydalı olmuştur, herkese keyifli oyunlar dileriz. Ayrıca Buradaki yazımızdan League of Legends: Wild Rift en iyi şampiyonlara ulaşabilirsiniz. Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.