MacBook Ses Arttırma, MacBook Ses Nasıl Arttırılır

Apple firması, ürünlerinde kullandığı hoparlörler ile adından söz ettirmiş bir firmadır. Piyasaya yeni sunduğu güncel ürünlerin ses kalitesini her zaman önemsemiştir. Bu alanda çeşitli çalışmalarda bulunan firma kalitesini her geçen gün arttırmaktadır.

MacBook serilerinde sıkça deneyimleyebileceğiniz muazzam ses kalitesini arttırmak için bugün sizlere bir program sunacağız. Bu program sayesinde özellikle alt seviye MacBooklar olmak üzere çeşitli modellerde ses seviyesini arttırabilecek ve programın vadettiği çeşitli özellikleri kullanarak değişik ses ayarlamalarını kolayca yapabileceksiniz.

Boom2:Volume Boost & Equalizer programı ile dilediğiniz ses seviyesini ayarlayabilir, bilgisayarınızın dahili hoparlörünün sınırlarını zorlayarak kendinize işitsel bir şölen hazırlayabilirsiniz. Size sunulan Stereo hoparlörlerin, bu program sayesinde, yaşatacağı deneyimi denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Aşağıda da görüldüğü gibi programı direkt olarak App Store‘dan aratıp indirerek bilgisayarınıza kurabilirsiniz. ilk başta size sunulan deneme sürümünü deneyerek programı kullanabilir ileride ise uygulamayı satın alarak iyi optimize edilmiş bir ses kalitesine ulaşabilirsiniz.

Program Kullanımı:

Program’ı yüklediğinizde masaüstü sağ üst panele gelen simgeden ayarı arttırıp azaltarak basit ayar yapabilir ve programın etkisini kolayca değiştirebilirsiniz. Dilerseniz hemen bu panelde en altta bulunan 3 noktaya tıklayarak program arayüzüne ulaşabilirsiniz.

Karşınıza gelen arayüzde ”Boom Volume” yazan yerinde sağında bulunan yere tıklayarak programı aktif edebilirsiniz. Hemen altında bulunan bardan efekt seviyesini ayarlayabilir veya ”Controlled Boost” seçeneğini tıklayarak bu ayarı programın yapmasını sağlayabilirsiniz. Programın ortasında yer alan ”Equalizer” bölümünden ayarı aktif ederek basit equalizer ayarını yapabilir ve sesi bass, mid ve tiz olarak ayırıp ayarlayabilirsiniz.

Dilerseniz de ”Equalizer” yazısıyla aynı hizada bulunan bölümden hazır efektlerden birini seçebilir ve bu ayarı hazır bir şekilde kullanabilirsiniz. Buradaki panelde görebileceğiniz üzere dilerseniz oyunda dilerseniz film veya dizi izlerken veya da dilerseniz müzik dinlerken ayarlayabileceğiniz birçok hazır ayar bulunmakta.

Birçok kullanıcı tarafından yararlı olacak bu programı indirip bilgisayarınıza kurarak siz de keyifli bir ses deneyimi ile MacBook’u deneyimleyebilirsiniz.