Masaüstü Reklam Filmi Nedir? Masaüstü Reklam Filmi Yapan Ajanslar

Dijitalleşen dünyada artık birçok faaliyet masaüstü uygulamalarla gerçekleşiyor. Masaüstü reklam filmi,  set ekibi, ışık, kamera gibi temel ekipmanlara bile ihtiyaç duyulmadan hazırlanan filmlerdir. Masaüstü filmler editör, montaj masası kurgu yönetmeni, grafiker ve renk seçiciler tarafından hazırlanır.

Post prodüksiyon yapımlar olarak isimlendirilen masaüstü reklam filmleri, dijital ortamlar için hazırlanabildiği gibi televizyonlar için de kurgulanırlar. Hedef kitleye ve amaca göre çalışma haritası çizilir. Kaliteli hazırlanmış reklamların markalar için dönüş oranı çok fazladır. Masaüstü reklamlarda kalite isteniyorsa alanında uzman ekiplerle çalışma esas alınmalıdır.

Masaüstü reklam filmi nerelerde kullanılır?

İşletmenizin marka değerinin artması ve ürünlerinizin hedef kitleye ulaşması için reklam ve tanıtım çalışmaları oldukça önemlidir. Masaüstü reklam filmleri de reklam çalışmaları kapsamında hazırlanır ve bu çalışmalar oldukça etkili olmaktadır. Pazarlama faaliyetlerini arttırmak, bilinirliliğinize katkı sağlamak ve daha fazla kişiye ulaşmak için bu etkili yolu siz de tercih etmelisiniz.

Tanıtım ve reklamlarınızın dijitalde, sosyal medyada ya da televizyon gibi geleneksel yayın ortamlarında görülmesi sizi her zaman bir adım ileri taşıyacaktır. Avrupa’da ve Türkiye’de faaliyet gösteren Tutus Media 360 derece medya ajansı olarak masaüstü reklam filmleri hazırlayan kurumsal bir firmadır. Profesyonel ekibiyle hizmet veren Tutus Media ile iletişime geçerek hem dijital ortamlar için hem de Avrupa Türk televizyonlarında yayınlanması için masaüstü reklam filmleri talep edebilirsiniz.

Masaüstü reklam filmleri nasıl hazırlanır?

Post prodüksiyon olarak hazırlanan reklam filmleri için öncelikle etkili bir senaryo hazırlanır. Marka, ürün ve hizmetlerinizin özelliklerini öne çıkaran, hedef kitlenizi analiz eden ve buna göre hazırlanan bir senaryo bu aşamada oldukça önemlidir. Profesyonellik ve kreatif bakış açısı gerektiren masaüstü reklam filmleri hazırlanırken senaryo aşamasının ardından içerik seçim aşamasına geçilir. Senaryonun doğru içerikle (grafik, ses ve metinler gibi multimedia öğeleri) kurgulanması filmin etkisini arttıracaktır. Dikkat çeken öğeler, renkler ve ürünleri anlatan görseller kullanılmalıdır. Senaryo bağlamında seçilen öğeler kurgulanır ve masaüstüne taşınır. Hazırlanan masaüstü reklam filmleri hem televizyona hem de dijital ortamda kullanılmaya uygun hale getirilir.

Başarılı masaüstü reklam filmleri günümüzde çok kullanılır ve birçoğu viral olmuştur. Özellikle kurumsal kimliği oturmuş marka ve işletmelerde yaygın olarak kullanılan masaüstü reklam filmleri maliyet olarak da daha avantajlıdır.

Sezonluk hızlı kampanyalar ve yeni ürün tanıtımları gibi çalışmalarda masaüstü reklam filmleri sıklıkla kullanılır. Dijitalde ve televizyonda etkili masaüstü reklam filmleri için Tutus Media uzman personeliyle iletişime geçebilirsiniz.