Oyuncuların Dilinden Düşüremediği Twitch KEKW Ne Demektir?

Günümüzde birçok canlı yayın platformunda aktif milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır. Ünlü yayıncı ve oyuncuları izleyip birlikte eğlenebileceğiniz bu platformlardan chat kısmına yazılar yazarak farklı kişilerle ve yayıncılarla sohbet edebilirsiniz. Peki günümüzde bu sohbet kısmında oyuncuların bir türlü dilinden düşürümediği KEKW ne anlama gelmektedir? Bu yazımızda KEKW’nün ne anlama geldiğini ve ne gibi zamanlarda kullanmanız gerektiğini detaylı bir şekilde açıkladık.

Twitch, YouTube ve Facebook günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelmektedir. Özellikle bünyesinde bulundurduğu birçok yayıncı ve oyuncuyu izleme imkanına sahip olan kitleler bu kişilere abone olabilir, yayıncıları takip edebilir veya belirli bir ücret karşılığında bağış yapabilmektedir. Oldukça keyifli vakit geçirebileceğiniz bu tarz platformlarda bazı akımlar bulunmaktadır. Bu akımların başında ise kullanıcıların sürekli kullandığı KEKW isimli bir kelime bulunmaktadır. Yazımızın devamında KEKW’nün ne demek olduğunu açıkladık.

KEKW Ne Demektir?

KEKW, günümüzde Twitch ve YouTube üzerinde en çok kullanılan kelimelerden birisidir. KEKW kelimesinin başlangıcı ise bir YouTube videosuna ithafen başlamıştır. Bir televizyon kanalına röportaj veren kişinin oldukça garip bir şekilde gülmesi sonucunda ortaya çıkan KEKW, günümüzde global olarak sıkça kullanılan kelimelerden birisidir. Bu YouTube videosunda bir spikere röportaj veren bir kişinin uzun süreler boyunca garip bir şekilde gülmesi KEKW akımının yaygınlaşmasına sebebiyet vermiştir.

Özellikle Twitch platformu üzerinde yoğun bir şekilde kullanılan KEKW kelimesini belirli durumlarda kullanmanız gerekmektedir. Yanlış bir zamanda kullancağınız KEKW ifadesi gereksiz bir kelime kirliliğine sebep olmaktadır. KEKW kelimesini, yayını yapan yayıncı kişi komik bir durum yaşadığında veya Twitch sohbet kısmında komik bir olay yaşandığında KEKW kelimesini kullanabilirsiniz. Ayrıca, iki takımın karşılıklı yaptığı maçlarda herhangi. Böylelikle siz de Twitch, YouTube ve Facebook gibi platformlarda KEKW ifadesini kullanabilirsiniz.

Umuyoruz yazımız faydalı olmuştur, siz de KEKW kelimesinin anlamını öğrendikten sonra bu tarz platformlar üzerinde kullanabilirsiniz. Herkese keyifli yayınlar dileriz. Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.