PUBG Lite Bölgeniz İçin Uygun Değil Hatası ve Çözümü 2021

PUBG Lite, günümüzde en çok oynanan PC oyunlarından birisidir. Birçok kişi tarafından zevkle oynanan PUBG Lite’da bazı sorunlar bulunmaktadır. Kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı hatalardan birisi olan PUBG Lite bölgeniz için uygun değil hatası ve çözümü ile ilgili detaylı bir içerik derledik.

PUBG Lite, geçtiğimiz yıllarda PC oyuncuları için çıkan bir oyundur. Özellikle PUBG oyununun ücretsiz versiyonu olması ve birçok bilgisayardan rahatlıkla oynanması sebebiyle oyuncuların en çok tercih ettiği oyunlardan birisidir. PUBG oyununda bulunan bazı optimizasyon sorunlarından dolayı oyuncular, bilgisayarlarında PUBG oyununu oynamakta zorluk çekmekteydiler. Özellikle bilgisayarındaki sistem özellikleri düşük olan oyuncular çok düşük FPS ile PUBG oynamaya çalışmaktaydı.

Ancak bir süre sonra piyasaya sürülen PUBG Lite birçok kişi tarafından beğenilmiş ve düşük sistem gereksinimli bir oyun olmasından dolayı birçok bilgisayar tarafından rahatlıkla oynanabilmişti. PUBG Lite ne kadar beğenilen bir oyun olsa da oyun içerisinde bulunan bazı hatalar kullanıcıların oldukça canını sıkmaktadır. PUBG Lite bölgeniz için uygun değil hatası da bunlardan birisidir. Yazımızın devamında PUBG Lite bölgeniz için uygun değil hatası ve çözümünü detaylı bir şekilde açıkladık.

PUBG Lite Bölgeniz İçin Uygun Değil Hatası ve Çözümü

PUBG Lite bölgeniz için uygun değil hatası bilgisayarlarda VPN kullanmında veya bilgisayar saatinde olan bazı sıkıntılardan dolayı kaynaklanmaktadır. VPN ile bağlandığınız ülkede PUBG Lite erişime açık değilse oyuna giriş yapamazsanız veya bilgisayarınıza bulunan saat dilimi Türkiye saati ile uygun değilse ve bu saat PUBG Lite’ın olmadığı bir ülkedeki saat ile eşleşmişse PUBG Lite’a giriş yapamazsanız. Aşağıdaki maddeleri takip ederek PUBG Lite bölgeniz için uygun değil hatasını çözebilirsiniz.

  • İlk olarak PUBG Lite’a giriş yapmadan önce bilgisayarınızda herhangi bir VPN programının çalışmadığından emin olun. Eğer bilgisayarınızda VPN programı çalışmıyorsa ve yine de PUBG Lite bölgeniz için uygun değil hatasıyla karşılaşıyorsanız, aşağıdaki çözüm yolunu deneyin.
  • Bilgisayarınızın saati yanlış bir zamanı gösteriyorsa, bilgisayarınızda bulunan “Tarih ve Saat” ayarlarına giriş yapın. Ardından buradaki saat seçeneklerinden “UTC+3″ seçeneğini seçin ve kaydederek çıkış yapın.

Umuyoruz sorununuz çözülmüştür, PUBG Lite ile ilgili daha fazla gelişme için bizi takip etmeyi unutmayın. Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.