PUBG Mobile Böcek Modu Nedir, Nasıl Oynanır? – PUBG Mobile Yeni Mod

PUBG Mobile, pek çok oyuncu tarafından sevilen bir savaş oyunudur. Dünya çapında büyük bir ün yakalamış olan PUBG oyununun mobil için port edilmiş olan versiyonudur. Telefon ve tabletler üzerinden kolayca erişilebilen oyun, mobil storelar üzerinden ücretsiz bir şekilde oynanabilmektedir. Sürekli gelen güncellemeler sayesinde oyundaki yüksek aktiflik korunmaktadır. Bugünkü yazımızda, yine bu güncellemelerden bir tanesi olan böcek modu hakkında, PUBG Mobile Böcek Modu nedir, nasıl oynanır? sorularına bir cevap hazırladık.

PUBG Mobile‘in sürekli olarak güncellenmesi ile birlikte oyuna birçok farklı mod eklenmekte ve süresi geçen modlar oyundan kaldırılmaktadır. Eklenen yeni modun ismi Serüven-Böcek olarak belirlenmiştir. Bu modu 9 Haziran ile 5 Temmuz tarihleri arasında deneyimleyebilirsiniz.

PUBG Mobile Böcek Modu Nedir?

PUBG Mobile yeni gelen böcek modu basit bir mantığa dayanmaktadır. Bir böcek kadar küçük olup haritalarda dolanma şansına sahip olacaksınız. Böcek halinizdeyken ise sınırsız güdümlü füzeye sahip olacak ve çatışmalara bu halde gireceksiniz. Normal insan olarak haritada yer olan düşmanlarınız sizleri tavalar ile kovalayacaklar. Hızlı olan karakteriniz sayesinde kolay bir şekilde çatışmalardan kaçabilecek ve rakibinizi saklanıp avlayabileceksiniz.

Erangel haritası baz alınarak hazırlanan modda oyuncular birer böceğe dönüşebilecekler. 5 adet farklı dizayna sahip laboratuvarı keşfederek yeni heyecanlar arayacaklar. Bu 5 laboratuvara dağıtılan Kuantum Dönüştürme Cihazları sayesinde ufalarak küçük bir böcek vücudunda modu oynamaya devam edebileceksiniz.

Siz böcekken size karşı atılan herhangi bir mermi size zarar vermeyecek. Sadece tavalar kullanarak sizi öldürebilecek olan normal insan karakterler, ateşli silahları kullanarak size karşı tehdit oluşturamayacaklar. Buna karşılık olarak tavalara karşı oldukça dikkatli olmalısınız. Aksi halde, kafanıza inecek olan bir tava sayesinde ezilebilir ve oyunu kaybedebilirsiniz.

Böcek olarak oyuna devam eden oyuncular, Enerji puanlarını toplayarak laboratuvarda yer alan solucan deliklerinden geçebilecekler. Bu olay sayesinde haritadaki farklı yerlere ışınlanmaları mümkün olacak. Böcek olarak topladığınız bu enerji puanlarını normal insan boyutuna dönüştüğünüzde harcayabiliyorsunuz. Bu harcamalar neticesinde güçlü silah ve ekipmanları satın alabiliyorsunuz.

Yazımızda PUBG Mobile Böcek Modu Nedir, Nasıl Oynanır gibi konuları ele aldık. Ne yapıp edip sona kalan oyuncu olmayı unutmayın. Aksi halde oyun sizin için öldüğünüz noktada bitmiş olacak. Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.