Steam (8:00:00) GMT Tarihinden Sonra Takas Edilebilir Ne Demek? Steam 8:00 GMT Saat Kaç Oluyor?

Steam, son dönemlerde getirdiği güncellemeler ile oyun dünyasına ve oyuncu komünitesine birçok yenilik kazandırmış oldu. Piyasadaki en başarılı takas ve ticaret sistemine sahip olan platformlardan bir tanesi olan Steam, bu alanda yayınladığı korumaları da hız kesmeden güncellemeye devam ediyor.

Gelen yeni özelliklerden bir tanesi de, Steam pazarından satın alınan bir itemin veya skinin 1 hafta banlı olarak envanterde yer alması oldu. Bu banın açılması için belirli bir süre beklemeniz gerekiyor. Bugünkü yazımızda sizlere bu bekleme süreci ile ilgili kırmızı uyarıda yazan Steam (8:00:00) GMT Tarihinden Sonra Takas Edilebilir cümlesinin ne anlam ifade ettiğini açıklayacağız.

Steam (8:00:00) GMT Tarihinden Sonra Takas Edilebilir Ne Demek?

Steam’de yer alan 1 haftalık ban sürecinin bitiş tarihi envanterdeki item üzerinden görülebiliyor. Bu itemin üzerine tıkladığınızda size bir saat veriliyor ve Steam (8:00:00) GMT Tarihinden Sonra Takas Edilebilir şeklinde bir yazı ile bilgiler size aktarılıyor. Burada yazan GMT, Greenwich Mean Time yani Greenwich ortalama zamanı anlamına gelmektedir. Kısaca, başlangıç meridyeni olarak kabul edilen bu konumdaki saat baz alınarak size bir ban bitiş tarihi verilmektedir.

Genelde sabahları belirlenen bu tarihler, farklı saatler için geçerli olabiliyor. Bugün ele alacağımız tarih ise (8:00:00) GMT yani en çok karşılaşabileceğiniz Steam saati olacaktır. Bu saat üzerinden işlem gerçekleştirebilmek veya iteminizin ban süresinin tam olarak ne zaman sonlanacağını öğrenebilmek için bu çevrimi bilmeniz gerekmektedir.

Steam 8:00 GMT Saat Kaç Oluyor?

GMT saat biçimini ülkemiz saati olarak çevirmek istediğimizde ister istemez farklı sonuçlar ile karşılaşıyoruz. 8:00 GMT ülkemiz saatine göre 11.00’i işaret etmektedir. Yani Steam pazarından yeni aldığınız bir ürünün üzerinde (8:00:00) GMT tarihinden sonra takas edilebilir yazıyorsa eğer, bu demektir ki sabah saat 11.00 gibi bu ürün takaslanabilir duruma gelecektir.

Steam’in bu tarz bir saat dilimini seçerek satış işlemlerini gerçekleştirmesi, tüm platformda yaşanabilecek karışıklıkları önlemek amaçlıdır diyebiliriz. Herkes için belirlenen sabit bir zaman dilimi üzerinden alış ve satış gerçekleştirmek çok yerinde bir karar olmuştur.

Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.