Steam Arayüzü Nasıl Değiştirilir? Steam Arayüz Değiştirme

Steam, günümüzde en çok kullanılan oyun platformlarından birisidir. Milyonlarca farklı kullanıcıya sahip olan Steam’de oyuncuların eşyalarını satabileceği pazar da bulunmaktadır. Yıllardır piyasada bulunan ve en çok kullanıcıya sahip olan platformlardan birisi olan Steam’in günümüzde birçok kişi tarafından kullanılan arayüzü oldukça eskidir. Ancak birçok kişi bilmese de Steam, kullanıcılarına yeni arayüz kullanma imkanı da sunmaktadır. Bu yazımızda Steam’in eski arayüzünden sıkılan kişilerin merak ettiği Steam arayüzü nasıl değiştirilir? Steam arayüz değiştirme ile ilgili detaylı bir içerik derledik.

Steam, birçok popüler oyunun resmi olarak ilk çıktığı platformlardan birisidir. Yıllardır piyasada bulunması ve en güvenilir oyun platformlarından birisi olması bunun sebeplerinden sayılabilir. Ayrıca kendine ait bir topluluk pazarı sayesinde, birçok oyunda bulunan oyun içi kozmetiklerin satışı yapılmaktadır. Adeta bir borsa gibi olan Steam topluluk pazarı, günümüzün en önemli sanal pazarlarından birisi olarak kabul edilmektedir. Ancak eski arayüzde Steam pazarı bazı durumlarda bozulmakta bu nedenle kullanıcılar Steam arayüzünü değiştirmek istemektedirler. Yazımızın devamında Steam arayüzünü nasıl değiştireceğinizi detaylı bir şekilde açıkladık.

Steam Arayüzü Nasıl Değiştirilir?

Steam arayüzünü değiştirmek için bazı adımları uygulamanız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak siz de Steam arayüzünü kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

  • İlk olarak güvenilir bir İnternet sitesi üzerinden beğendiğiniz bir Steam temasını indirin.
  • C:\Program Files (x86)\Steam\skins klasörüne giriş yapın.
  • İndirdiğiniz Steam arayüz temasını .rar dosyasından çıkararak “skins” klasörünün içine atın.
  • Ardından Steam’e giriş yaparak sol üstte bulunan “ayarlar” sekmesinden “arayüz” seçeneğine tıklayın
  • Kullanmak istediğiniz temayı seçerek Steam’i yeniden başlatın.

Bu tema değişikliğinin hesap banına sebep olup olmadığı bilinmemektedir. Bu nedenle harici bir arayüz değiştirmek sizin tercihinizdir. Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.