Telefonu Webcam Olarak Kullanma 2021, Telefonu Webcam Olarak Kullanma Uygulamaları

Günümüz şartlarında gerek zoom, gerekse diğer online ders programlarında öğretmenlerimiz webcam açmamızı isteyerek sanal sınıfı az da olsa gerçek bir sınıfmış gibi kullanmak isteyebiliyorlar. Bu durum da webcam’e sahip olmayan öğrenciler için zorluk yaratabiliyor.

Peki webcam’i olmayan öğrenciler telefonu webcam olarak kullanabilir mi? Cevabımız evet! Bu yazımızda sizlere telefonu webcam olarak kullanmamız için gerekli olan iki adet program önereceğiz.

Bu iki uygulama da ücretsiz olup bir tanesi bağışlarınızla ekstra özelliklere sahip olmanızı, diğeri de kamerayı kullanırken köşede beliren filigranı kaldırmanız için sizlerden ekstra ücret talep etmekte. Ancak iki uygulamayı da ücretsiz olarak sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Telefonu Webcam Olarak Kullanma

1. Droidcam

Droidcam Google Play Store ve Apple Appstore’da kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan telefonu webcam olarak kullanma uygulamalarından en popüler olanı. Droidcam ile telefonunuzu Zoom, Discord, Skype, Teams benzeri online ders işlenen platformlarda ya da OBS, Twitch Studio gibi yayın platformlarında webcam olarak kullanabilirsiniz. Droidcam’i kullanmak için telefonunuza mağazadan ücretsiz olarak indirmenin yanında Windows, MAC ya da Linux işletim sistemli cihazlarınıza bu siteden indirip kullanabilirsiniz.

Dilerseniz DroidcamXPro sürümünü belirli bir ücret karşılığında edinerek uygulamanın ekstra özelliklerini kullanabilirsiniz.

2. iVCam

iVCam’de Droidcam gibi Google Play Store ve Apple Appstore’da ücretsiz olarak sunuluyor. Telefonu webcam olarak kullanma uygulaması olarak Droidcam’den daha az kullanıcıya sahip ancak potansiyeli yüksek bir telefonu webcam olarak kullanma uygulamasıdır.  Bize göre tek eksiği; ürünün pro sürümünü almadan canlı görüşmelerinizde, görüntünüzün sol üst köşesinde iVcam filigranını kaldıramıyor olmanızdır.

iVcam’i kullanmak için telefonunuza mağazadan ücretsiz olarak indirmenin yanında Windows, MAC ya da Linux işletim sistemli cihazlarınıza bu siteden indirip kullanabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz adımları uygulayarak siz de telefonunuzu webcam olarak kullanabilirsiniz. Umuyoruz yazımız faydalı olmuştur, herkese iyi dersler dileriz. Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.