Twitch ASMR Ne Demek? Twitch ASMR Kelimesinin Açılımı Nedir?

Twitch ASMR Ne Demek? Twitch ASMR Kelimesinin Açılımı Nedir? Twitch, günümüzde en çok ilgi gören yayın ve içerik platformlarından birisidir. Aktif olarak milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitch’te yayıncılar birçok farklı içerik üretmektedir. Yayıncılar ürettiği içeriklere göre farklı kategorilere ayrılmaktadır. Bu kategoriler arasında en çok ilgi gören ise ASMR yayınlarıdır. Birçok farklı yayıncının ASMR kategorisi altında kullanıcılar için içerik ürettiği Twitch’te kullanıcıların en merak ettiği şeylerden birisi de Twitch ASMR ne demek? Twitch ASMR kelimesinin açılımı nedir sorusudur. Bu yazımızda ASMR kelimesinin ne anlama geldiğini sizlere detaylı bir şekilde açıkladık.

Twitch, yıllardır piyasada bulunan ve aktif olarak en fazla kullanıcıya sahip yayın platformlarından birisidir. Özellikle son yıllarda dijital yayıncılığın artmasıyla birlikte, Twitch platformu da dünya üzerinde oldukça popülerleşti. Birçok farklı etkinliğin ve turnuvanın da artık Twitch üzerinden yayımlanmasıyla birlikte Amazon bu platforma özel bir ilgi göstermeye başladı. Bunun yanında, birçok popüler yayıncının Twitch platformunda yayın yapması da kullanıcıların Twitch’i daha fazla tercih etmesine sebebiyet vermektedir. Bünyesinde birçok farklı kategori barındıran Twitch’in en çok ilgi gören kategorilerinden birisi ise ASMR’dir. Yazımızın devamında ASMR kelimesinin açılımını ve ASMR’nin ne anlama geldiğini sizlere açıkladık.

Twitch ASMR Ne Demek? Twitch ASMR Kelimesinin Açılımı Nedir?

Twitch platformu kategorilerinde bulunan ASMR kelimesi İngilizce’de bulunan “autonomous sensory meridian response” kelimesinin kısaltılmış halidir. Bu dört kelimenin baş harflerinin birleşimi ile oluşan ASMR kelimesi, Türkçe’ye “iç gıdıklanması” veya “beyinsel orgazm” olarak geçmektedir. İnsanların yemek yiyerek veya farklı şeyler yaparak içerik ürettiği ASMR kategorisi, izleyen kullanıcıya farklı bir haz vermektedir.

Günümüzün en popüler içeriklerinden birisi olan ASMR, Twitch ve YouTube gibi platformlarda milyonlarca izleyiciye ulaşmaktadır. “beyin orgazmı” olarak anlatılan ASMR’nin insanların akıl sağlığı konusunda etkili olduğu belirtilmektedir. 

Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.