Twitch’te Ban Şöleni Başladı! Platformda Bulunan 7.5 Milyondan Fazla Bot Hesap Banlandı

Twitch, uzun zamandır bot hesaplardan birçok şikayet almaktaydı. Özellikle son bir yıl içerisinde sayısı ciddi miktarda artan bot hesaplara Twitch tarafı sonunda bir çözüm getirdi. Bir yapay zeka aracılığıyla bot hesapları platformdan teker teker kaldırmaya başlayan Twitch şu ana kadar 7.5 milyondan fazla bot hesabını platformdan yasakladı.

Günümüzde en popüler canlı yayın platformlarından birisi olan Twitch’te aktif olarak milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır. Bu platform üzerinde yayın yaparak ciddi bir miktarda gelir elde eden yayıncılar için en önemli durum ise sahip olduğu takipçi ve abone sayılarıdır. Takipçi sayısının bu kadar önemli olmasının sebebi ise, bir kanalın Twitch üzerinde ne kadar çok takipçisi varsa o kadar çok öne çıkarılmaktadır. Ancak bot hesaplar aracılığıyla bu durum çok kolay bir şekilde manipüle edilmekteydi.

  • Twitch’te Ban Dalgası Devam Ediyor

Kendi kanallarına bot kullanıcı atarak takipçi ve izleyici sayısını artıran kanallar diğer kişilerin emeklerini yiyerek, hak etmeden daha fazla kişiye ulaşabilmekteydi. Birçok Twitch kullanıcısının uzun zamandır müzdarip olduğu bu duruma, Twitch oldukça etkili bir çözüm yolu getirdi.

Twitch’te bulunan bir yapay zeka aracılığıyla platformda bulunan bot hesapları yasaklayan Twitch, bunun yanında yapay zekanın daha birçok şeyi analiz ettiğini de belirtmekte. Gelecek günlerde daha fazla hesabın yasaklanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Twitch’in bu getirdiği yenilik sayesinde bot basarak öne çıkan yayıncıların izleyici sayısında ciddi bir şekilde düşüş beklenmekte.

Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.