Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır? Twitter Mavi Tık Almak İçin Ne Gerekir? Güncel 2021

Twitter, dünya çapında pek çok kullanıcının aktif olarak kullandığı bir sosyal medya platformudur. İnsanların fikirlerini ve aklında geçenleri kısa kısa paylaşabilecekleri bir mantıkta işlemektedir. Toplumda gündem olan içeriklerin hızlı yayılması adına genelde Twitter platformu kullanılmaktadır. Twitter’da genelde ünlü insanlara verilen bir de mavi tik özelliği yer almaktadır. Bugünkü yazımızda Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır? Twitter Mavi Tık Almak İçin Ne Gerekir? gibi soruların yanıtlarını derledik.

Twitter’da mavi tik alabilmeniz için sıkı bir denetimden geçmeli ve denetimci ekip tarafından onay almalısınız. Bu mavi tik denetimlerinde sizden istenilen bazı kriterler yer almakta. Bu kriterlere uysanız bile mavi tik almanız garanti değildir. Twitter’da mavi tik alan kullanıcıların genelde gerçek hayatta da ünlü kişilikler olduklarını görebilirsiniz. Bunun ana sebebi ise o insanların platform tarafından daha güvenilir kullanıcılar olarak görülmeleridir diyebiliriz.

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter’da mavi tik alabilmeniz için yapmanız gereken çeşitli işlemler bulunmaktadır. Bunlar;

  • Öncelikle mavi tik almak istediğiniz Twitter hesabınıza giriş yapınız
  • Ardından yan tarafta bulunan menüler ve sekmelerden “Ayarlar ve Gizlilik” adlı sekmeye giriş yapınız
  • Bu bölümden “Hesabın” başlıklı kısımda yer alan “Hesap Bilgileri” sekmesine tıklamalısınız
  • Karşınıza şifrenizi girip onaylama yapacağınız bir pencere görünecek. Bu pencereden şifrenizi giriş yapın. Daha sonra karşınıza çeşitli seçenekler çıkacak bu ekrandan “Onaylama Talebi” adlı butona basmalı ve mavi tik için başvurunuzu tamamlamalısınız

Twitter ekibi mavi tik başvurularını anlık olarak değerlendirmemektedir. Bu başvuruların ardından bir süre bekledikten sonra size olumlu veya olumsuz olarak bir dönüş mutlaka yapılacaktır. Şunu önceden belirtmeliyiz ki Twitter üzerinden yapılan mavi tik başvuru talepleri genel olarak geri çevrilmektedir. Bunun ana nedeni ise bu özelliğin her hesaba verilmek yerine sadece seçilmiş kullanıcılar tarafından kullanılabilmesidir.

Twitter Mavi Tık Almak İçin Ne Gerekir?

Twitter’da mavi tik alabilmek için sürekli aktif olan bir hesaba sahip olmalısınız. Bunun yanında çok fazla takipçiye sahip olmanız bu özelliği elde edebilmek adına oldukça önemlidir. Ve en önemlisi de kendinize has bir hesaba veya fikre sahip olmalı ve paylaşımlarınızı bu bağlamda yapmalısınız. Başkalarını taklit eden hesaplar asla mavi tik alamazlar.

Yukarıda sizler için Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır sorusuna detaylı bir cevap hazırladık. Umarım başvurunuz sonucunda olumlu bir dönüş alabilir ve Twitter’ı mavi tikli bir kullanıcı olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.