Valheim Nasıl Oynanır? Valheim Oynama Rehberi 2021

Valheim, arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz oyunlardan birisidir. Ancak Valheim henüz yeni bir oyun olduğundan dolayı oyun içerisinde nasıl başlangıç yapılması veya oyuna nasıl devam edilmesi gerekildiği hakkında oyuncular fazla bilgi sahibi değillerdir. Bu yazımızda Valheim nasıl oynanır? Valheim oynama rehberi ile ilgili detaylı bir içerik derledik. Siz de aşağıdaki makalemizi okuyarak Valheim hakkında bilgi sahibi olabilir ve oyun içerisinde daha kolay bir şekilde gelişebilirsiniz.

Valheim, geçtiğimiz haftalarda Steam üzerinden piyasaya sürüldü ve oyuncular tarafından oldukça beğenildi. Oyun düşük sistem gereksinimlerine sahip olmasına veya diğer oyunlara nazaran daha düşük grafiklere sahip olmasına rağmen oyun camiası tarafından oldukça beğenildi ve Meta Critic puanı 10 üzerinden 9.6 olarak belirlendi. Birçok ünlü Twitch ve YouTube yayıncısının yayınlarında ekip ile birlikte sürekli oynadığı bu yeni oyun Valheim bir hayatta kalma oyunudur. Arkadaşlarınızla birlikte 10 kişiye kadar oynayabileceğiniz Valheim’da bazı önemli unsurlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Yazımızın devamında Valheim oynama rehberine ulaşabilir ve oyun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Valheim Nasıl Oynanır? Valheim Oynama Rehberi

Valheim, The Forest ve Minecraft benzeri bir hayatta kalma oyunu olduğundan dolayı oyun içerisinde karakterinizi ve eşyalarınızı geliştirerek hareket etmeniz oldukça önemlidir. Oyun başında tıpkı Minecraft gibi odun toplamaya başlayarak kendinize bir üs inşa etmeniz gerekmektedir. Oyun içerisinde gece vakitleri çıkan canavarlar oldukça tehlikeli olduğundan dolayı, güvenli bir sığınakta geceleri atlatmanız hem sizin için hem de oyun içerisinde gelişmeleri tamamlamanız için oldukça önemlidir.

Bunun yanında oyunda keşfediğiniz farklı mekanlardan elde ettiğiniz önemli eşyalar sayesinde hem kendinizi hem de karakterinizi geliştirebilirsiniz. Ancak bu mekanlarda farklı yaratıklar bulunduğundan dolayı hazırlıklı olmalı ve arkadaşlarınızla birbirinizi kollamalısınız. Aksi halde oyun içerisinde kolayca ölebilir ve birçok zarara uğrayabilirsiniz. Ayrıca Valheim’da ölmeniz halinde eşyalarınızı kaybetmenizin yanı sıra oyun içerisinde karakterinize verdiğiniz bazı yetenek geliştirmelerini de kaybetmeniz mümkündür. Valheim’da olabildiğince az ölmeye dikkat etmeli ve arkadaşlarınızla birlikte hareket etmelisiniz.

Valheim ile ilgili daha fazla haber ve gelişme için bizi takip etmeyi unutmayın, herkese keyifli oyunlar dileriz. Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.