Valorant Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Hatası ve Çözümü 2021

Valorant, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülmesinin ardından birçok oyuncu kitlesi tarafından oldukça beğenilmişti. Riot Games tarafından yapımcılığı üstlenilen Valorant, henüz yeni çıkan bir FPS oyunu olmasından dolayı oyun içerisinde bazı hatalar bulunmaktadır. Oyuncuların sıklıkla karşılaştığı hatalardan birisi olan Valorant bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı hatası ve çözümünü bu yazımızda derledik.

Valorant, arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz oyunlardan bir tanesidir. Günümüzde FPS oyun meraklılarının sıklıkla oynadığı oyunlardan birisi olan Valorant, büyük rakibi CS:GO’ya karşı şu ana kadar oldukça iyi performans göstermiştir. Oyuna sürekli yeni güncellemelerin gelmesi ve farklı içeriklerin eklenmesi, Valorant’ı hem daha popüler yapmakta hem de sağlam temeller üzerine inşa etmektedir. Her ne kadar Valorant oldukça iyi bir oyun olsa da oyuncuların sıklıkla karşılaştığı bazı hatalar bulunmakta. Valorant bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı hatası da bunlardan birisidir. Yazımızın devamında bu hatanın çözümünü sizlere açıkladık.

Valorant Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Hatası ve Çözümü

Bu hatanın sebebi Valorant kullanıcısının bilgisayarındaki işletim sisteminde kaynaklı gerçekleşmektedir. Valorant oyununun sistem gereksinimlerinde işletim sistemi minimum x64 olarak yazmaktadır. Yani Valorant oyununu 32 bit bir işletim sistemine sahip bilgisayarda oynamaya çalışırsanız, bu hatayla karşılacaksınız. Eğer bilgisayarınızın işletim sistemi 64 bit olmasına rağmen bu hatayla karşılaşıyorsanız aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

#1. Çözüm Yolu:

İlk olarak yapmanız gereken bilgisayarınızda kurulu olan sürücüleri güncellemek olmalıdır. Bilgisayarınızın sürücülerini manuel veya otomatik yollarla güncelleyerek hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

#2. Çözüm Yolu:

İkinci olarak uygulayabileceğiniz çözüm yolu ise Valorant oyununun dosyalarını onarmak olmalıdır. Eğer oyunun kurulumu esnasında veya sonrasında oyun dosyalarında herhangi bir bozukluk gerçekleşmişse, bu hatayla karşılaşabilirsiniz.

#3. Çözüm Yolu:

Üçüncü olarak uygulayabileceğiniz çözüm yolu ise Valorant oyununu bilgisayarınızdan kaldırıp tekrar yüklemek olmalıdır. Bazı durumlarda gerçekleşen hatalar sonucu oyun bilgisayarınıza düzgün kurulmamış olabilir. Valorant’ı silip tekrar yükleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.