Valorant Jett Karakter Özellikleri ve Yetenekleri Nelerdir?

Valorant, son zamanların en çok oynanan FPS oyunlarının başında yer almaktadır. Farklı oyuncularla birlikte 5v5 olarak rekabete dayalı maçlar oynayabileceğiniz Valorant oyununda birçok farklı karakter ve bu karakterlerin kendilerine özel yetenekleri bulunmaktadır. Bu yazımızda Valorant’ın en çok oynanan karakterlerinden birisi olan Jett karakter özellikleri ve yetenekleri ile ilgili detaylı bir içerik derledik.

Valorant, CS:GO’ya kıyasla daha fazla detay barındırdığından dolayı oyuna alışmak ve oyunu iyi oynamaya başlamak biraz daha zorlayıcıdır. Valorant’ın bu kadar karışık olmasının sebebi ise oyun içerisinde birçok farklı karakter bulunması ve oyunda bulunan bu karakterlerin kendilerine özel yetenek setlerinin bulunmasıdır. Valorant oynarken, karakterlerin yetenek setlerini bilmeniz ve oyununuzu buna göre oynamanız oldukça önemlidir. Aksi durumda sadece elinizde bulunan silahlarda rakibinizi alt etmeye çalışmanız yeterli olmayacaktır. Her ne kadar karakterlerin yeteneklerine hakim olmak uzun sürse de, bu sürecin ardından oyunu daha iyi oynamaya başlayabilir ve sizden daha yüksek rütbedeki insanlarla rekabet etmeye başlayabilirsiniz. Dilerseniz oyunun en zorlu karakterlerinden birisi olan Jett’in özelliklerine ve yetenek setine yakından göz atalım.

Valorant Jett Karakter Özellikleri ve Yetenekleri

Jett karakteri oyun içerisinde genellikle “entry fragger” olarak oynanmaktadır. Karakterin sahip olduğu “dash” özelliği sayesinde rakiplerinizi alt edip kolayca kaçabilirsiniz. Ancak Jett karakterinde ustalaşmak oldukça zorlayıcıdır. Bu nedenle oyuna giriş yapmadan önce Jett ile antrenman yapmanızı öneririz. Aşağıdaki listeden Jett’in yetenek setine ulaşabilirsiniz

Q – HAFİFLE

Jett’i anında havaya doğru fırlatan bir rüzgar oluşturur.


E – RÜZGAR GİBİ

Jett’i hareket ettiği yöne doğru hemen fırlatır. Eğer Jett hareketsiz konumdaysa ileri konuma doğru fırlatır.


C- DUMAN BULUTU

Jett’in hemen yaptığı bir atış yüzeye çarptığında patlayarak kısa süreliğine görüşü kısıtlayan bir sis bulutu oluşturur. Duman bulutuna nişangahın yönünde falso vermek için yetenek tuşuna basılı tutun.


X – KESKİN FIRTINA

Jett düşmanı öldürdüğünde yükü dolan keskin bıçaklar kuşanır. Hedefinize tek bıçak fırlatmak için ateş edin. Elinizde kalan tüm bıçakları fırlatmak için alternatif atışı kullanın.


Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.