Valorant Phoenix Karakter Özellikleri ve Yetenekleri Nelerdir?

Valorant, geçtiğimiz yıl yaz mevsiminin başlarında piyasaya sürülmüştü. Çıktığı günden beridir milyonlarca kişi tarafından oldukça beğenilerek ve heyecanla oynanan Valorant, günümüzün en popüler FPS oyunları arasında yer almaktadır. Valorant’ta birçok farklı karakter ve bu karakterlerin kendilerine özel yetenekleri bulunmaktadır. Bu yazımızda Valorant karakterlerinden birisi olan Phoenix karakter özellikleri ve yetenekleri ile ilgili detaylı bir içerik derledik.

Valorant, Riot Games tarafından piyasaya sürüldüğü tarihten beridir CS:GO için büyük bir rakip olarak görülmekteydi. Son zamanlarda Valorant’a eklenen birçok farklı içerik ve karakter Valorant’ın CS:GO için ne kadar büyük bir rakip olduğunu da bizlere gösterdi. Ayrıca Valorant’ın CS:GO’ya göre daha detaylı olması oldukça ilgi çekmektedir. Oyun içerisinde karakterlerin kendilerine ait yeteneklerinin bulunması oyuna büyük bir derinlik katmakta. Karakter yeteneklerini kullanmanın oldukça önemli olduğu Valorant’ta oyuncuların oldukça sevdiği Phoenix adı verilen bir karakter de bulunmaktadır. Yazımızın devamında Phoenix karakter özelliklerine ve yeteneklerine göz atabilirsiniz.

Valorant Phoenix Karakter Özellikleri ve Yetenekleri

Phoenix, oyun içerisinde genellikle “entry frager” rolü üstlemektedir. Oyun içerisinde herhangi bir bölgeye girişte ilk olarak düelist karakter olan Phoenix’in girmesi gerekmektedir. Oynaması oldukça keyifli olan Phoenix karakterinin yeteneklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Q – FALSO

Phoenix kavisli olarak giden ve kısa bir süre sonra patlayan bir işaret küresi kuşanır. İşaret küresine sola doğru yön vermek için ateş edin. Küreyi sağa doğru yönlendirmek için alternatif atışı kullanın. Bu küreye bakan rakipler ve takım arkadaşları geçici süreliğine kör olur.


E – YAKAR TOP

Phoenix bir alev topu kuşanır. Bu alev topu yere temas ettiğinde ya da bir yere alev topu fırlatmak için ateş edin. Yerden bir süre kalan alev bölgesi düşmanlara hasar verirken, Phoenix’in canının bir kısmını yeniler.


C – ATEŞTEN DUVAR

Phoenix bir ateş duvarı kuşanır. Bu ateş duvarının içinden geçenlerin görüşünü engelleyerek, bu süre zarfında düşmanların hasar almasını sağlar. Duvarı nişangahın yönünde bükmek için basılı tutarak ateş edin.


X – YAKARDÖNER

Phoenix bulunduğu konumdan kendini kopyalayarak harekete geçer. Eğer kopya Phoenix’in süresi dolar veya kopya Phoenix ölürse, bulunduğu konuma geri döner.


Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.