Windows 11 Sistem Gereksinimleri ve Gelen Yenilikler – Güncel

Windows işletim sistemi ailesi, tarihte en çok kullanılan işletim sistemlerinden birçoğuna sahiptir. Bu aileye belirli aralıklarla yeni üyeler katılmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda aileye yeni katılan Windows 10’un ardından birçok kullanıcı, işletim sistemi olarak bu sürümün oldukça başarılı olduğunu ve eski üyelere göre oldukça stabil çalıştığından bahsetti. Buna ek olarak, ifadelerine devam ederken gelecek işletim sisteminin bu işletim sistemine oldukça benzeyeceğinden bahsedildi. Windows ailesine yeni katılacak olan Windows 11‘den ilk görüntüler, bu tezi kanıtlar nitelikte. İşte Windows 11 Sistem Gereksinimleri ve Gelen Yenilikler.

Windows 11’de Gelecek Olan Yenilikler

1- Değişen ve geliştirilen genel tasarımı

Windows 11, Windows 10’un çok daha stabil bir versiyonu gibi olacak. Önceki nesilden farklı bir görünüşü de beraberinde getirecek. Daha kullanıcı dostu ara yüzlere sahip olacak olan işletim sistemi, kullanım kolaylığını amaç edinecek. Buna ek olarak, pencere ve sağ sol uyarı ekranları gibi birçok özellik, farklı tasarımlar ile birlikte gelecek.

2- Android işletim Sistemi Uygulama Desteği

Windows 11 ile gelecek olan yeni bir özellik sayesinde, Android işletim sistemli bir cihaza sahip olmadan, bu işletim sistemine ait oyunları rahatlıkla deneyimleyebileceksiniz. Emülatörlerin yaptıkları işlemi artık Windows 11 gerçekleştirebilecek.

3- Artan Widget Desteği

Windows 10’a ek olarak yeni geliştirilen Widgetlar sayesinde, sıkça kullandığınız Windows araçlarına ana ekranınızda ve sağ sol bölümlerde yer verebileceksiniz. Bu da işten tasarruf yapmanıza yararken, yapacağınız işleri de oldukça hızlandıracak. Gelecek olan yeni güncellemeler ile birlikte bu Widgetların sayısı da artabilecek.

Windows 11 Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: En az 1 GHZ Çift Çekirdekli bir işlemci
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Depolama: 60 GB
  • Ekran: 1366×768 çözünürlük destekli bir ekran

Yukarıdaki özelliklere baktığımızda, Windows 11 işletim sisteminin daha gelişmiş bilgisayarlar için çıkacağını ve eski nesil sayılan bilgisayarlarda kasma ve donma gibi sıkıntılara yol açabileceğini söyleyebiliriz. Bu tarz işletim sistemlerinde, ilk aşamada genel testler yapılacak ve gelecek olan yeni güncellemeler sayesinde stabilite sağlanacaktır. İlk başlarda yaşanabilecek performans düşmeleri doğal karşılanmalıdır.

Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.