YouTube Shorts Nedir? YouTube Shorts İle Tanışın!

YouTube Shorts Nedir? YouTube Shorts İle Tanışın! YouTube, günümüzün en popüler video izleme, şarkı dinleme platformlarından bir tanesidir. Milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan YouTube’da ulaşabileceğiniz birçok çeşitli içerik bulunmakta. Sanat, kültür, spor, eğlence, müzik ve ders dallarında binlerce farklı içerik barındıran YouTube, bu içeriklerin büyük bir çoğunluğunu ücretsiz olarak kullanıcılarına sunmaktadır. Bunun yanında YouTube Shorts adı verilen yeni bir özellik ile karşımıza çıkan YouTube, kullanıcıların kısa videolar halinde çeşitli içerikleri izlemesine de olanak sağlamaktadır. Bu yazımızda YouTube Shorts hakkında bilinenleri derledik.

YouTube Shorts Nedir?

YouTube Shorts, tıpkı TikTok platformunda ve İnstagram Reels özelliğinde olduğu gibi, kullanıcıların kısa videoları izlemesine imkan tanıyan yeni bir YouTube özelliğidir. Özellikle geçtiğimiz senelerde başlayan kısa video akımının ardından, birçok sosyal medya platformu da bu tarz özellikleri bünyesine eklemeye başlamıştı. Yakın bir zaman içerisinde YouTube’da bu akımdan geri kalmayıp, bünyesine YouTube Shorts adını verdiği kullanıcıların kısa videolar ekleyebildiği özelliğini duyurdu.

Özellikle YouTube’dan para kazanan kişilerin, daha fazla kitleye hitap etmek ve bu kısa videolar aracılığıyla daha fazla ilgi çekmek için kullandığı YouTube Shorts, oldukça stabil olarak çalışmaktadır.

YouTube Shorts İle Tanışın!

Geçtiğimiz aylarda beta versiyonu ile karşımıza çıkan YouTube Shorts, kısa bir süre içerisinde YouTube’un en çok kullanılan özelliklerinden birisi halini aldı. Özellikle bazı YouTube Shorts videolarının milyonlarca görüntülenmeye ulaşması dikkatleri çekmekte. İlerleyen zamanlarda bünyesine daha fazla özellik eklemesi beklenen YouTube Shorts, sosyal medyadan para kazanan kişilerin ilgi odağı haline gelebilir. Bunun yanında siz de YouTube Shorts videosu çekerek, YouTube’da abone kazanabilir ve çeşitli kitlelere hitap edebilirsiniz.

Yakın bir zaman içerisinde TikTok ve İnstagram Reels kadar popüler olmasını beklediğimiz YouTube Shorts’ta videolarınızı düzenleyebilir, etiket ekleyebilir ve bunlara göre farklı kitleleri kendinize çekebilirsiniz. YouTube Shorts ile ilgili daha fazla içerik ve haber için bizi takip edin.

Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.