Zoom Oda Nasıl Kurulur? Zoom Nasıl Davet Gönderilir? 2021

Zoom, yakın bir zamanda dünya genelinde en popüler meeting yani toplantı yapılan uygulamalardan birisi olmuş durumda. Kullanıcıların oldukça merak ettiği, Zoom’da nasıl oda kurulur ve bu odaya kişiler nasıl davet edilir ile ilgili tüm soruları sizler için bu yazımızda cevapladık.

Zoom, geçtiğimiz aylarda tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs sebebiyle en popüler uygulamalardan birisi oldu. Özellikle büyük şirketlerin, liselerin ve üniversitelerin birçoğu derslerini ve toplantılarını Zoom üzerinden işlemeye başladı. Bununla birlikte, hisseleri yüksek oranda artan Zoom, gündelik hayatta en çok kullanılan uygulamalardan birisi. Özellikle ülkemizde bulunan İnternet altyapısı yeterli düzeyde olmadığı için, okulların ve şirketlerin kendi bir meeting uygulaması bulunmamaktadır. Bundan dolayı birçok köklü üniversite ve şirket Zoom’la anlaşma imzalamış durumdalar. Peki gündelik hayatımızda sıklıkla kullandığımız Zoom’da oda nasıl kurulur ve kurduğumuz odaya insanları nasıl davet ederiz? Sorularınızı yazımızın devamında cevapladık.

Zoom Nasıl Oda Kurulur ve Davet Gönderilir?

Zoom uygulamasında birçok kullanıcı nasıl oda kuracağını bilmemektedir. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde takip etmeniz halinde, kolaylıkla Zoom’da meeting odası kurabilirsiniz ve insanları davet edebilirsiniz. Dilerseniz başlayalım.

#1. Adım:

İlk olarak Zoom uygulamasını açın ve arından karşınıza gelen Zoom penceresinden “New Meeting” adı verilen yazıya tıklayın. Böylelikle odayı kurmuş olacaksınız.

#2. Adım:

Zoom odasını kurmanızın ardından sol üstte “i” yazısına tıklayın ve buradan “İnvite Link” yazısının yanındaki davet linkini ve “Passcode” yazısının yanındaki şifreyi kullanıcılara gönderin. Kullanıcılar odaya girmeye çalıştığında sizin onayınız istenecektir. Onayı vermenizin ardından, görüşmeyi başlatabilirsiniz.

Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.