Control Epic Games Store Platformunda Ücretsiz Oldu! Control Oyunu Ücretsiz Olarak Nasıl Alınır?

Control, kendine has grafikleri ve oynanışı sayesinde pek çok oyuncu tarafından sevilen bir oyun olmuştur. Özellikle oyunun yenilikçi yapısı sayesinde pek çok oyun yorumcusu tarafından iyi olarak değerlendirilmesi sayesinde, yüksek satış rakamları yakaladı ve önemli pazarlar üzerinden satışa sunulmayı başardı. Bugünkü yazımızda Epic Games Store‘un yeni ücretsiz oyunu Control nasıl alınır bunu göstereceğiz.

Aylardır süre gelen bedava oyun serüvenini büyük bir kararlılık ile devam ettiren Epic Games Store platformu, birbirinden güzel ve pahalı oyunları oyunculara ücretsiz bir şekilde sunarak büyük kitlelere ulaşmayı hedefliyor. Daha geçtiğimiz hafta Frostpunk oyununu ücretsiz olarak veren Epic Games, bu haftaki gizli ücretsiz oyunu da Control olarak açıklamış bulunmakta.

Pek çok oyuncu tarafından sevilen bedava oyunlar kategorisine eklenen Control, Remedy Entertainment firması tarafından geliştirilmiş ve 2019 yılında raflardaki yerini almıştır. Jesse adlı karakteri canlandırdığımız bu oyunda, farklı tarzda tasarlanmış bir bina içerisindeki gizemli olayları çözümlemeye ve sürükleyici hikaye sonucunda oyun sonuna ulaşmaya çalışıyoruz. Karakterimiz doğa üstü yetenekler barındırıyor ve bu yetenekler sayesinde de hem hareketini kolaylaştırabiliyor hem de düşmanlarına oldukça fazla hasarlar verebiliyor.

Control Oyunu Ücretsiz Olarak Nasıl Alınır?

Epic Games Store platformunun daha önceden uyguladığı yöntemde olduğu gibi Control oyununu da bedava almak ve oynamak oldukça kolay. Sırasıyla,

  • Epic Games Store Masaüstü uygulaması veya internet sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapınız
  • Ardından “Mağaza” sekmesine giriş yapınız
  • Burada karşınıza gelecek olan “Bedava Oyunlar” adlı bölümde Control oyununun bir afişini göreceksiniz
  • Bu afişe tıklayınız ve karşınıza gelen sayfadan “Yükle” butonunu bulup basınız
  • Daha sonra sizi sipariş ekranına aktaracak. Burada sağ kısımda yer alan kutucukları işaretleyip sipariş ver demelisiniz

Yukarıdaki adımları sırası ile uyguladığınızda Control oyununa ücretsiz bir şekilde sahip olabileceksiniz. Yazımızda Control Oyunu Ücretsiz Olarak Nasıl Alınır? sorusuna detaylı bir cevap hazırlamaya çalıştık. Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.