CS:GO Source 2 Motoru Ne Zaman Gelecek? CS:GO Source 2 Çıkacak Mı?

CS:GO Source 2 Motoru Ne Zaman Gelecek? CS:GO Source 2 Çıkacak Mı? CS:GO, yıllardır oyun dünyasının en sevilen oyunlarından birisi olmuştur. Sayısı turnuva ve etkinliğe yer açan CS:GO, belki de FPS oyun dünyasının en köklü oyunlarından birisidir. FPS oyun sektörünün gelişmesine ön ayak olan ve bu tarz oyunların günümüzde oldukça popülerleşmesini sağlayan CS:GO, artık eski bir oyun denilebilir. Yıllardır Source motoruyla çalışan CS:GO’ya artık yeni bir oyun motoru ile güncelleme gelmesi gerektiği birçok mecrada konuşuluyor. Özellikle en büyük rakibi Valorant’ın büyük başarılar elde etmesiyle birlikte, oyuna sürekli olarak farklı güncellemeler getiren Valve tarafı Source 2 motoru ile ilgili bazı ipuçları veriyor. Bu yazımızda kullanıcıların oldukça merak ettiği CS:GO Source 2 motoru ne zaman gelecek sorusunu detaylı bir şekilde yanıtladık.

CS:GO, birçok FPS oyununun atası olarak kabul edilmektedir. Yıllardır piyasada bulunan CS:GO, bu sektörün en çok oynanan ve sevilen oyunlarından birisi olmuştur. Ancak, yeni nesil FPS oyunları ile birlikte ve oyunda bulunan hileciler yüzünden CS:GO eski ihtişamını kaybetmektedir. Bunun başlıca nedeni ise oyun motorunun oldukça eskiye dayanması. Güncel oyun motorlarına kıyasla oldukça eski olan Source oyun motoru, CS:GO’nun performansını oldukça düşürmektedir. Bu nedenle kullanıcılar Source 2 oyun motoruna ne zaman geçileceğini merak etmekte. Yazımızın devamında CS:GO Source 2 motorunun ne zaman geleceğini sizlere açıkladık.

CS:GO Source 2 Motoru Ne Zaman Gelecek? CS:GO Source 2 Çıkacak Mı?

CS:GO Source 2 motoru ile ilgili birçok farklı forumda tartışmalar dönmektedir. Geçtiğimiz yıl, CS:GO’nun Source 2 motoruna geçiş yapacağı neredeyse kesinleşmişti. Birçok güvenilir kaynak, yakın bir zaman içerisinde CS:GO’nun Source 2 motoruna geçeceğini doğrulamıştı. Ancak, Valve tarafı CS:GO’nun topluluk pazarı bölümünde bulunan eşyaları Source 2 motoruna geçirmekte oldukça zorlandığından dolayı bu yeni oyun motorunu rafa kaldırmıştı.

Geçtiğimiz günlerde, Twitter üzerinden bir kullanıcının DOTA 2 kaynak kodlarında paylaştığı “Source 2” oyun motorunu işaret eden bir kod ile birlikte oyuncular tekrar heyecanlanmaya başladı. Ancak, bu yeni oyun motoru Source 2’nin CS:GO’ya eklenmesi uzun bir süre alabilir. Bazı kişiler ise Source 2’nin yeni bir Counter-Strike oyunu ile geleceğini iddia etmekte. Bu nedenle, Source 2 motoru CS:GO’ya eklense bile, önümüzde daha uzun zaman olabilir.

Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.