Discord AFK Odası Yapma, Discord AFK Odası Nasıl Oluşturulur?

Discord, arkadaşlarınızla birlikte sesli veya görüntülü olarak konuşabileceğiniz uygulamalardan birisidir. Günümüzde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Discord’da birçok farklı özellik bulunmaktadır. Kendinize ait sunucu açabileceğiniz Discord uygulamasında sunucunuzu dilediğiniz gibi kişiselleştirebilir ve AFK odası oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda Discord AFK odası yapma, Discord AFK odası nasıl oluşturulur? Hakkında detaylı bir içerik derledik.

Discord, geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen bir konuşma uygulamasıydı. Özellikle ünlü Twitch ve YouTube yayıncılarına sponsor olarak kendi markasını tanıtmaya başlamasının ardından bünyesine birçok kullanıcı kattı ve günümüzde en çok tercih edilen sesli ve görüntülü konuşma uygulamalarından birisi oldu. Sürekli olarak kendini geliştirmesi ve bünyesine farklı yenilikler katması sayesinde asla eskimeyen ve gün geçtikçe daha fazla kullanıcıya erişen Discord’da kendinize ait bir sunucu açmanız da mümkün.

Ücretsiz olarak açabileceğiniz Discord sunucularına arkadaşlarınızı davet edebilir ve bu sunucudaki ses kanalları üzerinden birlikte oyun oynayabilirsiniz. Ayrıca birçok kişiselleştirmeye açık olan Discord sunucularında AFK kanalı oluşturmak da mümkün. AFK kanalı oluşturarak, bilgisayarından bir süredir uzak olan kişilerin AFK kanalına düşmesini sağlayabilirsiniz.

Discord AFK Odası Nasıl Oluşturulur?

Discord’da AFK odası oluşturmak için bazı adımları uygulamanız gerekmektedir. Siz de aşağıdaki adımları takip ederek Discord sunucunuza AFK kanalı ekleyebilir ve bilgisayarından uzak kişilerin bu kanala düşmesini sağlayarak ses karışıklığını engellemiş olursunuz.

  • İlk olarak sol üstte bulunan sunucu isminizin yanındaki “ok” işaretine tıklayın ve buradan “Sunucu Ayarları” seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan seçeneklerden sol tarafta bulunan “Genel Görünüm” seçeneğine tıklayın.
  • Buradan “Aktif Olmayanlar Kanalı” yazısının altında bulunan seçenek kısmından AFK olarak oluşturduğunuz kanalı seçin.
  • Sağ taraftan “Aktif Olmama Zaman Aşımı” seçeneğinden AFK kalma süresini belirleyin ve kaydederek çıkış yapın.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra sunucunuzda bir adet AFK kanalı olacaktır. Bilgisayarının başında sizin belirlediğiniz süreden daha uzun bir süre olmayan kişiler otomatik olarak sistem tarafından AFK kanalına taşınacaktır. Discord hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın. Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.