LoL Skin Ban Sebebi Midir? 2021 – Güncel

LoL Skin, günümüzde bazı League of Legends oyuncuları tarafından kullanılmaktadır. Ancak LoL Skin resmi olmayan bir üçüncü parti yazılım olduğundan dolayı oyuncular bu programı kullanmanın ban sebebi olup olmadığını merak etmektedir. Bu yazımızda LoL Skin ban sebebi midir ile ilgili detaylı bir içerik derledik.

League of Legends günümüzde en çok oynanan MOBA oyunlarından bir tanesidir. Uzun süredir piyasada bulunan LoL, seneler boyunca büyük bir gelişim göstererek en popüler oyunlar arasında kendine yer edinmiştir. Bu başarıyı getiren özelliklerden birisi ise oyun içerisinde bulunan kostümlerdir. League of Legends’ta bulunan şampiyonlar için getirilen bu kostümler oyuncuların LoL’e daha fazla ilgi göstermesini sağlamaktadır.

Oyun içerisinde oldukça güzel gözüken ve oyuncuya daha fazla rahatlık hissiyatı veren şampiyon kostümleri LoL RP karşılığında satılmaktadır. Ancak bu kostümlerin fiyatları bazı oyunculara pahalı geldiğinden dolayı LoL Skin benzeri üçüncü parti yazılımlar kullanmaktadırlar. Ancak LoL Skin programı Riot Games tarafından onay verilmiş bir program olmadığından dolayı oyuncular ban yemekten korkmaktadırlar. Yazımızın devamında oyuncuların oldukça kafasını karıştıran LoL Skin ban sebebi midir olayına sizler için açıklık getirmeye çalıştık.

LoL Skin Ban Sebebi Midir?

LoL Skin, birçok kişi tarafından kullanılmasına rağmen günümüzde bazı kullanıcılar LoL Skin kullandığından dolayı ban yediklerini iddia etmektedirler. Bu durum için tam olarak bir netlik olmasa da LoL Skin 3. parti bir yazılım olduğu için kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Özellikle Türkiye sunucularında zaman zaman yapılan 3. parti uygulama denetlemesi esnasında LoL Skin kullanan bazı oyuncular süresiz olarak oyundan uzaklaştırılmaktadır.

Ancak EU West gibi yurt dışındaki sunucularda oynayan kişiler ise ban yemediklerini iddia etmektedirler. Oldukça kafa karışıklığına sebebiyet veren LoL Skin’i kullanmamanız sizin için daha iyi olacaktır. Bunun nedeni uygulamanın 3. parti bir yazılım olması ve resmi olarak doğrulanmamış bir uygulama olmasıdır. LoL Skin, hesabınıza zarar verebileceği gibi bilgisayarınıza da bazı zararlar verebilir.

Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.