Valorant Nokta Crosshair(Nişangah) Nasıl Yapılır? – Güncel 2021

Valorant, son zamanlarda gerçekleştirdiği turnuvaların ardından büyük bir yükseliş yakaladı ve oyuncuları kendine bağlamayı başardı. Özellikle kendine has bir kitle elde etmek isteyen Valorant, bu yolda hızlı adımlarla ilerlemektedir. Bu yazımızda sizlere Valorant nokta crosshair(nişangah) nasıl yapılır bunu göstereceğiz.

Valorant’ta oyuncuların kendilerine göre değiştirebileceği birçok farklı özellik bulunmaktadır. Gerek grafiksel ayarlamalar olsun gerekse de ses gibi donanımsal ayarlamalar olsun birçok farklı özelleştirme oyunun ayarlar bölümüne eklenmiştir. Bu ayarlamalardan bir tanesi de crosshair(nişangah) ayar bölümü olarak karşımıza gelmektedir.

Bir fps oyununda crosshair(nişangah) kullanımı oldukça önemlidir. Crosshair ekranda tam orta kısımda konuşlanan sabit veya hareketli çizgiler ve şekillerdir. Bu çizgiler yardımıyla düşmanı hedefleyip hedefinizi tam on ikiden vurabilirsiniz. Crosshair olmadan bir fps oyunu oynamak neredeyse imkansızdır.

Crosshairların pek çok farklı şekli bulunmaktadır. Her oyuncu bu ayarı kendine göre değiştirmeli ve kullanmalıdır. Bunun ana sebeplerinden bir tanesi de ekranda kapladıkları alanlardır diyebiliriz. Örneğin, büyük bir crosshair kullanıyorsunuz ve bundan mutlusunuz fakat başka bir arkadaşınız bu crosshair’i deneyip memnun kalmayabilir. Bulunan en küçük crosshairlardan bir tanesi de şüphesiz nokta crosshairdır. Yazımızın devamında vereceğimiz ayarlamaları uygulayarak siz de ekran küçük bir nokta üzerinden düşmanlarınızı etkisiz hale getirebilirsiniz.

Valorant Nokta Crosshair(Nişangah) Nasıl Yapılır?

İngilizce Dil İçin Ayarlar:

ESC tuşuna bastıktan sonra bu kısımdan “Settings” adlı bölüme tıklayın. Bu bölümde karşınıza ayarları yapacağınız ekran gelecektir. Daha sonra “Crosshair” sekmesine tıklayın.

  • Center Dot –> ON
  • Center Dot Opacity –> 1
  • Center Dot Thickness –> 3

Türkçe Dil İçin Ayarlar:

Yine ESC tuşuna basın ardından “Ayarlar” sekmesine girin. Buradan “Nişangah” sekmesini bulun ve tıklayın.

  • Merkez Nokta –> Açık
  • Merkez Nokta Saydamlığı –> 1
  • Merkez Nokta Kalınlığı –> 3

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu ayarları uygulayarak siz de Valorant oynarken nokta crosshair kullanabilirsiniz. Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.