Zoom Ses Gelmiyor Sorunu ve Çözümü 2021

Zoom, dünyada birçok insanın eğitim, iş ve farklı olanaklar için kullandığı bir meeting platformudur. Geçtiğimiz yılda tüm dünyayı etkisi altına alan ve hala daha varlığını sürdüren COVID-19 pandemisi sebebiyle birçok kurum ve kuruluş işlerini ve görüşmelerini Zoom üzerinden devam ettirmeye başlamıştı. İnsanların günlük hayatında sıkça kullandığı Zoom’da kullanıcılar bazı durumlarda belirli sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Bu sorunlardan birisi olan Zoom ses gelmiyor sorunu ve çözümü ile ilgili detaylı bir içerik derledik.

Zoom, günümüzde en çok kullanılan toplu konferans ve görüşme platformlarından birisidir. Birçok firma ve okulun tercih ettiği meeting platformlarından birisi olan Zoom’da birçok farklı özellik bulunmaktadır. Diğer meeting platformlarına göre daha stabil çalışan Zoom, ne kadar iyi olsa da kullanıcılar bazı durumlarda sıkıntılar yaşamaktadır. Zoom ses gelmiyor sorunu ise bunlardan birisidir. Yazımızın devamında Zoom ses gelmiyor sorunu ve çözümünü derledik.

Zoom Ses Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

Zoom ses gelmiyor sorununu çözmek için uygulayabileceğiniz bazı çözüm yolları bulunmaktadır. Bunun nedeni sorunun bilgisayarınızdan, kulaklığınızdan veya Zoom platformundan kaynaklı olma ihtimalidir. Siz de aşağıdaki çözüm yollarını deneyerek Zoom ses gelmiyor sorununu çözebilirsiniz.

#1. Çözüm Yolu:

İlk olarak denemeniz gereken çözüm yolu, bilgisayarınızdan ses seviyesini kontrol etmek olmalıdır. Windows araç çubuğunda “sağ alt” kusumda bulunan “hoparlör” simgesine tıklayarak ses seviyesini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca “ses düzeyi karıştırıcısı” sekmesinden Zoom uygulamasının ses seviyesini kontrol edebilirsiniz.

#2. Çözüm Yolu:

İkinci olarak uygulamanız gereken çözüm yolu ise kulaklığınızın ses seviyesini kontrol etmek olmalıdır. Eğer kulaklığınızda manuel bir ses ayarı bulunuyorsa bunu kontrol ediniz. Ayrıca bilgisayarınızdan ses çıkış cihazı olarak kulaklığınızı seçmeniz gerekmektedir.

#3. Çözüm Yolu:

Üçüncü olarak uygulamanız gereken çözüm yolu ise farklı bir ses cihazını bilgisayarınızda denemek olmalıdır. Eğer kullandığınız cihazda herhangi bir arıza bulunuyorsa, Zoom üzerinden ses almanız mümkün değildir.

Yukarıdaki çözüm yollarını deneyerek siz de Zoom ses gelmiyor sorununu çözebilirsiniz. Eğer cihazlarınızda herhangi bir arıza bulunuyorsa, bir teknik servise başvurmanızı tavsiye ederiz. Zoom ile ilgili daha fazla içerik ve habere ulaşmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Teknoloji ve oyun hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için teknobiyom.com‘u ziyaret edin. Ayrıca daha fazla haber için Instagram, Facebook ve Twitter  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.